HABER /  EĞİTİM

KYK yedek sonuçları bugün açıklanıyor 3. yurt listesi

KYK yedek yurt sonuçlarının ikinci listesi pazartesi günü saat 13.30-14.00 arasında açıklanmıştı, bugün ise KYK 3. yedek yurt sonuçları sorgulamaya açılıyor.

KYK yedek sonuçları bugün açıklanıyor 3. yurt listesi

Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesindeki Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuru sonuçlarını açıklamaya devamm ediyor. Pazartesi günü 2. yedek yurt başvuru sonuçları ilan edilmişti. İkinci listede ismi olmayanlar bugün 3. listeye bakacaklar. KYK 3.yedek yurt sonuçları bugün sonuc.kyk.gov.tr adresinden ilan ediliyor.

KYK yedek yurt sonuçları kaçta açıklanır? : Kredi ve Yurtlar Kurumu ikinci yedek sonuçlarını pazartesi günü öğle saatlerinde duyurmuştu. Haliyle bugün 3. yedek yurt sonuçları yine öğle saatlerine doğru sorgulamaya açılabilir.

KYK 3.yedek yurt sonuçları - sorgulama ekranı için tıklayın!

KYK 3. Yedek yurt sonuçlarını e devlet sistemi üzerinden de öğrenebilirsiniz!

DGS Burs başvuruları : DGS tercih sonuçları, ÖSYM tarafından açıklandıktan sonra Kredi ve Yurtlar Kurumu, burs başvurularının e-devlet üzerinden başlayacağını açıklayacak. DGS sonuçlarının açıklanma tarihi ÖSYM tarafından açıklanmadı. Ekim ayının ilk haftası, sonuçlarının açıklanması bekleniliyor.

Yurt yiyecek yardımı 2018 rakamı:  Geçen yıl sabah kahvaltısında 3,5, akşam yemeğinde 7,5 lira olmak üzere günlük 11 lira, aylık ise 330 lira olarak uygulanan beslenme yardımı bu yıl günlük 12,5, aylık 375 liraya çıkarıldı. Uygulanmaya başlanan yeni beslenme yardımı sabah kahvaltısı için 4, akşam yemeği için ise 8,5 lira olarak belirlendi. Kahvaltı yardımı yurt yemekhanelerinde hafta içi 06.30-13.00, hafta sonları ise 06.30-14.00; akşam yemeği yardımı ise 16.00-23.00 saatleri arasında geçerli olacak.

Yurtlarda yurt ücreti ve güvence bedeli alınmadan barındırılan şehit ve gazi çocuklarına, anne ve babası vefat etmiş ile devletin koruması altındaki öğrencilerin beslenme ücretleri de 21 liradan 22,5 liraya yükseltildi. Beslenme yardımı KKTC'de yer alan yurtlarda da sabah kahvaltısı için 4,5, akşam yemeği için ise 9 lira olmak üzere günlük toplam 13,5 lira uygulanacak.

Yorumlar