BIST 1.320
DOLAR 7,90
EURO 9,60
ALTIN 468,26
HABER /  GÜNCEL

Kütahya'da karantinada olması gereken kişi nişan töreninde yakalandı

KÜTAHYA'nın Tavşanlı ilçesinde koronavirüs testi sonucu pozitif çıkan bir hasta ile temaslı olduğu için karantinaya alınan bir kişi, evinde olması gerekirken bir nişan töreninde yakalandı.

Abone ol

Tavşanlı’da yaşayan bir vatandaş hakkında koronavirüs hastası temaslısı olarak karantina kararı verildi. Evinde karantinada olması gereken vatandaşın nişan törenine katıldığı ortaya çıktı. Nişana giden ve buradaki kişilerle temas eden vatandaş 3 bin 150 TL para cezası kesilerek yurda götürüldü.

Öte yandan, başka bir nişan töreninde ise 4 kişiye emre aykırı davranıştan dolayı 392'şer TL para cezası kesildi. Kesilen cezaların toplamı 4 bin 718 TL olarak kaydedildi.

Kaymakamlıktan açıklama

Tavşanlı Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: "Kıymetli vatandaşlarımız, devletimizin ve kamu görevlilerinin aldığı her tedbire rağmen bu tür davranışlarda bulunmak, salgının yayılmasını hızlandıracaktır. Daha sıkı tedbirler alınmasına meydan vermemek için, lütfen hem kendi sağlığımız, hem de çevremizdekilerin sağlığı için kurallara uyalım. Kural ihlali görüldüğü anda, 112 ihbar hattına veya Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması üzerinden ihbarda bulunalım."

ÖNCEKİ HABERLER
Koronavirüsle ilgili Prof. Mehmet Ceyhan'dan şehirler arası seyahat uyarısı geldi
Bilim insanları kafatasında yeni bir organ bulduklarını açıkladı
Türkiye'den iki yeni Navtex kararı daha!
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman'ın koronavirüs testi pozitif
İstanbul, Şampiyonlar Ligi'nde ilke imza attı
Mehmet Şef'in eli nasıl kesildi sol el parmağına ne oldu?
Yorumlar