HABER /  GÜNCEL

Kudüs'te nöbet tutan ailelere Türkiye'den yardım eli!

Kudüs ve civarında yardım ve imar çalışmaları yapan Mirasımız Derneği, Kudüslü aileleri yalnız bırakmıyor. Mescid-i Aksa’nın korunmasında önemli görevler ifa eden 265 Kudüslü aileye Mirasımız Derneği her ay düzenli olarak 1000 (bin) Türk Lirası nakit yardımında bulunuyor.

ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması ve İsrail’in çıkardığı “Yahudi Ulus Devlet” yasası ile çok daha zorlu bir döneme giren Kudüs ve Mescid-i Aksa dünya Müslümanlarının ilgisini bekliyor.

Kendilerini Mescid-i Aksa’nın korumasına vakfeden 350 bin Kudüslü Müslüman tüm zorluklara rağmen Mescid-i Aksa’da ribat (nöbet) tutmaya devam ediyor. Kudüs’ün İslami kimliğinin korunması için çalışmalar yürüten Mirasımız Derneği de Mescid-i Aksa’da nöbet tutan 265 aileye her ay düzenli olarak bin (1000) Türk Lirası nakit yardımında bulunuyor.

YARDIMLAR NİÇİN ÖNEMLİ: Mirasımız Derneği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi; “Bilindiği gibi Kudüs İslam’ın en kutsal üç şehrinden biri ve Mescid-i Aksa da Müslümanların ilk kıblesi olmasının yanı sıra İslam’ın en kutsal üç mescidinden biridir. İsrail işgali altında bulunan Kudüs ve Mescid-i Aksa adım adım yıkıma doğru gidiyor. Yahudiler, Kudüs’ü İslam’dan arındırmak ve Mescid-i Aksa’nın yerine iddia ettikleri tapınağı inşa etmek istiyorlar. Mescid-i Aksa’ya yönelik baskınlar son günlerde iyice artmış ve en son geçtiğimiz Cuma günü 2 bin Yahudi asker eşliğinde kutsal mabedimize saldırmıştı.

Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Müslüman aileler bu baskınların önündeki en büyük engel. Bu aileler Mescid-i Aksa için mallarından geçtikleri gibi canlarını da ortaya koyuyorlar. Düzenli bir gelirleri olmayan bu ailelere sahip çıkmak her Müslümanın asli görevlerindendir. Mescid-i Aksa’da nöbet tutan aileler, Yahudi baskınlarına Kur’an okuyarak ve tekbir getirerek karşı koyuyorlar. Getirilen tekbirler ve okunan Kur’anlardan korkan Yahudiler, baskınlarını uzun süreli gerçekleştiremiyorlar. Mescid-i Aksa’da ribat görevi ifa eden Müslümanların sayısının artması için yapılan yardımların da artması gerekmektedir. Müslümanların Kudüslü Müslümanlara sahip çıkması, Mescid-i Aksa’nın korunmasının yanı sıra Kudüs’ün İslami kimliğinin de muhafazası anlamına gelmektedir.”

ÖNCEKİ HABERLER
Ofçay kimin sahibi Ahmet Bülent Kasap aslen nereli kimdir?
Tokat'ta köylüleri korkutan söylenti: Çocuk onu görünce dili tutulmuş
Ofçay satılıyor! Bakın yeni sahibi kim oldu?
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih açıkladı
Bomba iddia! Ciner Grubu satıldı yeni sahibi kim oldu?
Eşkıya'da Tipi'nin intihar sahnesi izleyiciyi isyan ettirdi Savaş Özdemir diziden ayrıldı mı?
Yorumlar