HABER /  MEDYA

Bomba iddia! Ciner Grubu satıldı yeni sahibi kim oldu?

Habertürk'ün kağıt baskısına son veren Ciner Holding'in, medya grubunu Kazak yatırımcılara sattığı iddia edildi. Nagehan Alçı ise iddianın yalan olduğunu yazdı.

CİNER Holding'in, medya grubunun satışı için Kazak yatırımcılarla anlaştığı iddia edildi. Bir süre önce, Taksim'deki Habertürk-Show TV binasının Medipol Hastanesi'ne satıldığı ve iki televizyon kanalının Sefaköy'e taşınacağı da ortaya çıkmıştı. Öte yandan, Habertürk yazarı Nagehan Alçı, satış haberinin kesinlikle asılsız olduğu şeklinde paylaşım yaptı. 

DOĞAN'DAN SONRA CİNER DÖNEMİ DE KAPANIYOR...  Süperhaber'in haberine göre, Ciner Holding'in sahibi Turgay Ciner'in uzun süredir medyadan çıkmak istediği ve İngiltere'ye yerleştiği de kulislerde konuşuluyordu. Uzun süredir Türkiye'ye gelmeyen Turgay Ciner son olarak Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın daveti ile Yeni Ekonomi Programı tanıtım toplantısına katılmıştı.

HABERTÜRK'ÜN KAĞIT BASKISNI BİTİRMİŞTİ... Büyük yatırımlarla hayata geçirdiği Habertürk gazetesini alıcı bulamadığı için kapatan Turgay Ciner, nihayet satmak istediği Habertürk TV ve Show TV'ye müşteri buldu.

'CİNER GRUBU'NU KAZAKLAR ALIYOR' İDDİASI... Edinilen bilgilere göre Ciner Holding, medya grubunun satışı için Kazak yatırımcılarla el sıkıştı. Kazak grubun ismi ve satışın bedeli sır gibi saklanırken, anlaşma konusunda son detayların konuşulduğu ve kısa süre sonra satışın kamuoyuna duyurulacağı iddia edildi.

NAGEHAN ALÇI YALANLADI... Habertürk yazarı Nagehan Alçı ise sosyal medya hesabından satış haberlerini yalanladı. Alçı, "Ciner Medya Grubunun satıldığı yönündeki haberler kesinlikle ve tamamen asılsızdır basın camiasına duyurmak isterim" paylaşımı yaptı.

ÖNCEKİ HABERLER
Dünyaca ünlü şarkıcı Aznavour yaşamını yitirdi
Endonezya'yı vuran tsunamiden şok firar!
İstanbul'da dehşet! İşkence edip canlı yayında ailesine izlettiler
ATA AÖF materyal ücreti kaç para lisans programları ödemesi
Erdoğan protestosunu Kılıçdaroğlu engelledi!
Osman Gazi eşleri kimdir ilk eşi Rabia Hatun ve çocukları kimdir?
Yorumlar 8 yorum