BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,33
HABER /  EKONOMİ

Ofçay satılıyor! Bakın yeni sahibi kim oldu?

Of Çaysan Tarım Ürünleri Entegre Tesisleri Sanayi ve Ticaret AŞ, tüm hisselerini devretme kararı aldı. Ofçay'ı satın alan ise ABD'nin ünlü kahve devi Jacobs oldu.

Abone ol

Türkiye'nin en bilindik çay markalarından biri olan Ofçay, Amerikalı kahve devine satılıyor. Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Ofçay'ın taliplisi Jacobs Douwe Egberts TR Gıda Ticaret Sanayi AŞ oldu. ABD'li şirket, Çaysan Tarım Ürünleri Entegre Tesisleri Sanayi ve Ticaret AŞ'nin tam kontrolünü alacak.

Rekabet kurumunun onay vermesi durumunda Ofçay'ın sahibi bundan böyle Jacobs kahveleri olacak. Ofçay'ın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Bülent Kasap ise CEO olarak çalışmaya devam edecek. 1985 yılında faaliyet başlayan Of Çay'ın, 5 çay fabrikası ile 2 paketleme tesisi bulunuyor.

İki şirket, geçtiğimiz günlerde kendi internet sitelerinden ortak girişime dair açıklamada bulunmuştu. Ofçay şirketinin internet sitesinde yer alanda açıklamada satış için şöyle denilmişti:

-"Jacobs Douwe Egberts ve Ofçay, Türkiye’deki faaliyetlerine ilişkin bir ortak girişim anlaşmasına vardıklarını açıklamaktan memnuniyet duymaktadır. Ortaklık, Türk sıcak içecek sektöründe yeni büyüme fırsatları yaratacak ve JDE’nin kahve sektöründeki uluslararası ağı ve deneyiminin Ofçay’ın çay sektöründeki yerel tecrübesiyle birleşimi, her iki şirket açısından yeni bir sinerji oluşturacaktır" .

-"Anlaşmaya göre, her iki şirket de mevcut yerel varlıklarını ortaya koyacak ve çalışmalarını aynı şemsiye altında sürdürecektir. Ahmet Bülent Kasap CEO olarak ortaklıkta görev üstlenecek"

Türkiye’de Jacobs markaları ile bilinen JDE, kahve sektöründe 265 yıllık geçmişe sahip bir uluslararası şirket olarak biliniyor. Ofçay ise 1985 yılındaki kuruluşundan beri Türk çay sektöründe faaliyet gösteriyor.

Ofçay kimin sahibi Ahmet Bülent Kasap aslen nereli kimdir?

ÖNCEKİ HABERLER
ALES sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih açıkladı
Bomba iddia! Ciner Grubu satıldı yeni sahibi kim oldu?
Dünyaca ünlü şarkıcı Aznavour yaşamını yitirdi
Endonezya'yı vuran tsunamiden şok firar!
İstanbul'da dehşet! İşkence edip canlı yayında ailesine izlettiler
Medicana'dan 'kulağınızı pamuklu çubukla temizlemeyin' uyarısı
Yorumlar 26 yorum