BIST 1.441
DOLAR 8,23
EURO 10,03
ALTIN 484,79
HABER /  EKONOMİ

Kredi taksitleri tatilcileri sevindirdi Erken rezervasyona yarayacak

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun, yurt içinde hava yolları, seyahat ve konaklama harcamalarında taksit sınırını 6'dan 9 aya çıkarmayı planlaması turizm sektöründe olumlu karşılandı.

Abone ol

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun taksitlendirmeye yönelik yapılan yönetmelik taslağını değerlendirdi.

Bağlıkaya, "Vatandaşın yararına olmasını beklediğimiz bu düzenleme sektör için de iyi olacak. Bu düzenlemenin hayata geçmesi erken rezervasyonu da hareketlendirecektir." dedi.

Konuya ilişkin değerlendirmede Bağlıkaya, sektörün talebi doğrultusunda BDDK'nin çalışmasının olduğunu belirterek, tatilin bir ihtiyaç olduğunu, özellikle erken rezervasyon döneminde 6 aylık taksit süresinin çok kısa olduğunu söyledi.

6'DAN 9 TAKSİTE ÇIKTI
Erken rezervasyonun kasım ayında başladığını, ödemeler 6 taksit olduğunda vatandaşların tatili peşin ödemiş gibi olduğunu ve böylelikle erken rezervasyonun anlamını yitirdiğini ifade eden Bağlıkaya, "Seyahat ve konaklama harcamalarında taksit miktarının artırılması gerekiyordu. 9 taksit sektörümüz açısından çok makul. Sektör olarak desteklediğimiz bir karar. İnşallah bu şekilde çıkar." diye konuştu.

Bağlıkaya, 2019 sezonunda yerli piyasada fiyat artışlarının beklendiğini aktararak, "Bunun karşılanabilmesi için de taksit sayısının artırılmasında fayda var. İnsanların bütçesi için de olumlu bir karar. Vatandaşın yararına olmasını beklediğimiz bu düzenleme sektör için de iyi olacak. Bu düzenlemenin hayata geçmesi erken rezervasyonu da hareketlendirecektir." dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Alinur Aktaş aslen nereli eşi Sevinç Aktaş ve çocukları kimdir
Fatih Erbakan: İntikam için gelmiyoruz
Mestan Özcan aslen nereli eşi Güniz Özcan ve çocukları kimdir
Vedat Milor'dan sert tepki: Ya ligden çekilin ya Fatih hoca başkan olsun
Ali Çöpçü aslen nereli eşi ve çocukları kimdir bilinmeyen biyografisi
Nesrullah Tanğlay aslen nereli eşi ve çocukları kimdir-biyografisi
CHP'den Kadir Mısıroğlu videosu konuşmalarını derledirler
Fatih Yumak aslen nereli eşi Yasemin Yumak ve çocukları kimdir?
TBMM'nin karşısındaki otelde şoke eden olay
Yağmur yetmedi sadece bir aylık su kaldı
Yorumlar 1 yorum