BIST 1.461
DOLAR 8,39
EURO 10,16
ALTIN 506,76
HABER /  GÜNCEL

Fatih Erbakan: İntikam için gelmiyoruz

Eyüp Sultan Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Fatih Erbakan, intikam için gelmediklerini söyledi.

Abone ol

ESKİ başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan ve Osmanlı Padişahı Abdulhamid'in torunu Abdulhamid Kayıhan Osmanoğlu'nun kurucuları arasında yer aldığı "Yeniden Refah Partisi" Eyüp Sultan Meydanı'nda düzenlenen mitingle tanıtıldı. Eyüp Sultan Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuşan Erbakan partisini iktidara taşıyacaklarının sözünü verdi.

"TEK BAŞINA İKTİDAR OLACAĞIZ"
Erbakan, "Milli görüşün koalisyon ortağı olduğu birinci 40 yıldan sonra, mili görüşün tek başına iktidar olacağı ikinci 40 yılın startını veriyoruz" diye konuştu. Erbakan, babası Necmettin Erbakan döneminde memurun maaşını 2 katına çıkardıklarını söyleyerek, "Denk bütçenin gerçekleştirildiği birinci 40 yıldan sonra bütün iç ve dış borçlarının ödeneceği ikinci 40 yılı başlatacağız" dedi. Erbakan ilk işlerinden birisinin Ayasofya'yı ibadete açmak olduğunu kaydetti.

"PARTİYİ ŞEHZADEYLE KURUYORUZ"
Milli görüş akımının ilk siyasi partisi olan Milli Nizam Partisi'ni sultanların kurduğunu söyleyen Fatih Erbakan, "Babam Milli Nizam Partisi'ni kurarken 'Bu partiyi sultanlar kurdu. Bu partiyi sultan Abdulhamid Han kurmuştu' demişti. Şimdi biz de diyoruz ki milli görüşün ikinci 40 yıldaki temsilcisi olan Refah Partisi'ni Erbakan'ın kastettiği şehzademizle birlikte kuruyoruz" dedi.

"İNTİKAM İÇİN GELMİYORUZ"
Refah Partisi'nin 20 yıl sonra vücut bulduğunu söyleyen Erbakan, "Yeniden Refah Partisi olarak kavga için intikam için çatışma için değil, kinle hasetle hırsla yola çıkmıyoruz. Bizler Yeniden Refah Partisi olarak yapılan tüm hayırlara teşekkür etmek, eksikleri tamamlamak, yanlışları düzeltmek için yola çıkıyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Abdulhamid Kayıhan Osmanoğlu da yaptığı konuşmada Yeniden Refah Partisi'yle birlikte Osmanlı ruhunun geri geleceğini söyledi.

ÖNCEKİ HABERLER
Rasim Arı aslen nereli eşi ve çocukları kimdir-özgeçmişi
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Mestan Özcan aslen nereli eşi Güniz Özcan ve çocukları kimdir
Para vermek istemedi sonrası korkunç
Ali Çöpçü aslen nereli eşi ve çocukları kimdir bilinmeyen biyografisi
CHP'den Kadir Mısıroğlu videosu konuşmalarını derledirler
Fatih Yumak aslen nereli eşi Yasemin Yumak ve çocukları kimdir?
TBMM'nin karşısındaki otelde şoke eden olay
Yağmur yetmedi sadece bir aylık su kaldı
Sedat Peker 'Beni gözaltına almaya çalışıyorlar'
Yorumlar 6 yorum