HABER /  EĞİTİM

Korsan servis için velilere uyarı!

Okul servis araçlarının yüksek ücretlerinden dolayı korsan servis kullanan anne ve babalara ceza geliyor

Korsan servis için velilere uyarı!

Yeni eğitim sistemi 4+4+4 bugün başladı. 60-72 aylık öğrenciler için okul zili bugün çaldı. 1 milyon 750 bin birinci sınıf öğrencisinin ders başı yapması ile bir çok sorunda kendini gösterdi. Okul servis aracı ücretlerinin yüksek olmasından şikayet eden velilerin bir kısmı korsan servis uygulamasına başvuruyordu ama bu uygulama için sert bir uyarı geldi.

Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Tuncay Elmadağlı, korsan servis araçlarından taşıma hizmeti alan velilere 216 lira para cezası uygulanacağını belirterek, velileri korsan servis aracı kullanmamaları konusunda uyardı.

Elmadağlı, şunları kaydetti:
''Araç yakalandığında şoföre, mal sahibine ve çalıştırana, okulsa okul müdürüne veya okul aile birliğine bin 950 lira, 1 yıl içinde tekerrürü halinde 3 bin 250 lira para cezası uygulanacak. Sürücü araç sahibi değilse, ayrıca aracın tescil plakasına da aynı miktar için ceza tutanağı düzenlenecek. Tespiti halinde, bağlı bulunduğu durak iş yeri ve işletmelerin sorumlularına da aynı miktar idari para cezası uygulanacak. Ayrıcı işareti bulunmayan, belediye sınırı dahilinde ticari amaçla yolcu taşımacılığı yapan araçlardan taşımacılık hizmeti alanlara 216 lira ceza uygulanacak. Araç 60 günlüğüne trafikten men edilecek.''

Yorumlar