BIST 10.771
DOLAR 32,83
EURO 35,12
ALTIN 2.447,16
HABER /  GÜNCEL

Korkunç cinayet saniye saniye kamerada!

MALATYA'da geçen Eylül ayında bir eğlence merkezi girişinde işlenen cinayet, saniye saniye güvenlik kameralarına yansıdı.

Abone ol

Malatya'nın Battalgazi ilçesine bağlı Cezmi Kartay Caddesi üzerinde 18 Eylül 2015 günü bir eğlence merkezinde yaşanan olayda, işletme sahibi Murat K., tartıştığı 42 yaşındaki kiracısı Mehmet Emre Taştepe'yi pompalı tüfekle öldürmüştü. Olay sonrası başlatılan soruşturmada Murat K. ile birlikte 4 kişi tutuklanmıştı.

Malatya 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki görülen ilk duruşmada cinayetin ayrıntıları da ortaya çıktı. Mahkemeye delil olarak sunulan güvenlik kamera görüntülerinde cinayet anı saniye saniye izletildi. Kamera kayıtlarında saat 05.00'i gösterdiğinde şüpheli Murat K.'nın elinde pompalı tüfekle gazinonun girişinde beklediği, bu sırada maktul Mehmet Emre Taştepe'nin aracıyla geldikten sonra elinde silah ile gazinoya doğru geldiği görülüyor.

İkilinin gazino girişinde karşılaşması ile Murak K. pompalı tüfekle Mehmet Emre Taştepe'ye ateş açmaya başlıyor. Bu sırada aldığı ilk tüfek yarası ile kaçmaya çalışan maktule arkadan şüpheli tarafından birkaç el daha ateş açılıyor. Ağır yaralanan Mehmet Emre Taştepe yere yığılırken şüphelinin yerde yatan maktule ateş açtığı kamera kayıtlarına yansıyor.

Cinayet sonrası yaşanan gelişmelerinde yansıdığı kamera kayıtları delil dosyasına konulurken ilk duruşmada kendisini savunan zanlı Murat K. eğlence merkezini kiraya verdiği Mehmet Emre Taştepe ile tartıştıklarını ve kendisine telefonda küfür ettiğini savunarak yaşan gelişme sonrası maktulun elinde silahla iş yerine geldiğini söyledi. Kendisini savunmak için ateş açtığını ileri süren zanlı, olaydan sonra sağlık görevlileri ve polisi de kendisinin aradığını ifade etti.

Duruşma ileri bir tarihe ertelenirken 5 sanığın da tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.