BIST 8.219
DOLAR 27,37
EURO 29,03
ALTIN 1.643,28
HABER /  GÜNCEL

Kobani'de son dakika IŞİD Komutanı öldürüldü!

Kobani'den gelen son dakika habere göre, IŞİD'in üst düzey liderlerinden Ebu Ömer el-Şişani'nin öldürüldüğünü iddia etti.

Abone ol

Irak Şam İslam Devleti'nin her geçen gün şiddet eylemlerini arttırdığı Kobani'den son dakika çok kritik bir haber geldi. Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov, IŞİD'in üst düzey liderlerinden Ebu Ömer el-Şişani'nin öldürüldüğünü iddia etti.

KADİROV: İSLAM DÜŞMANI ÖLMÜŞTÜR!

Rudaw'ın haberine göre, Instagram üzerinden yaptığı açıklamada Kadirov, ceset fotoğrafı yayınlayarak “Rusya’ya tehditler savuran IŞİD komutanlarından Ebu Ömer el-Şişani (Tarkan Bataraşvili) artık hayatta değil. İslam düşmanı öldürülmüştür. Rusya’yı tehdit edenlerin sonu da hep böyle olacaktır” ifadelerini kullandı.

ramazan-kadirov.jpg

Ömer Şişani’nin bundan üç ay kadar önce “Irak ve Suriye’deki işlerimizi bitirince sıra Rusya’ya gelecek” açıklaması yaptığı söylenmişti. Kadirov geçen ay, “Şişani’nin peşine adamlarımı göndermiş bulunuyorum. Bulunduğu yerde yok edilecek” demişti.

FARS HABER KANALI DA ÖLDÜĞÜNÜ YAYINLAMIŞTI!

Rojava’nın Kobani kentinde IŞİD ile savaşan Kürt güçleri, bölgeye yönelik saldırıları “Çeçen” lakaplı örgüt lideri olan Ebu Ömer el-Şişani’nin yürüttüğünü belirtmişti.

Fars haber kanalı olan YDH- El Meyadin Televizyonu ise, geçtiğimiz günlerde el-Nusra Cephesi ile girdiği çatışmada yaralanan IŞİD Komutanı Ebu Ömer Şişani’nin öldürüldüğünü bildirmişti.

EBU ÖMER EL ŞİŞANİ KİMDİR?

Suriye’ye geldikten sonra Ebu Ömer el-Şişani adını alan Çeçen komutan, 1986 yılında Gürcistan’da doğdu. Şişani, IŞİD’in Suriye’deki komutanı olarak anılıyor. Irak sınırının IŞİD tarafından ele geçirilmesi operasyonu da Şişani tarafından yürütülmüştü.

Ebu Ömer el-Şişani’nin gerçek adı ise Tarkhan Batirhvili. 2012’de Suriye’ye giden Şişani, örgüt lideri Ebubekir el - Bagdadi’ye bağlılık yemini etmişti. Kızıl sakallı Şişani’yi Suriye’de çekilen birçok videonun yanısıra, Irak’tan gelen silahların Suriye’ye götürüldüğünü gösteren fotoğraf karelerinden hatırlamak mümkün.