BIST 1.377
DOLAR 8,09
EURO 9,74
ALTIN 460,86
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Kılıçdaroğlu'ndan sert 29 Ekim mesajı

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyetin kuruluşunun 89. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda sert ifadelerle iktidara çattı.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu'yu işgal edenlerin bile mitingleri, yürüyüşleri engelleyemediği gibi bugün de Cumhuriyete, Cumhuriyetin kazanımlarına ve değerlerine el uzatanların cumhuriyet coşkusuna en olamayacaklarını ifade etti.

Cumhuriyet bayramını yasaklanmasına rağmen Ulus meydanında kutlamakta kararlı olan CHP'de, Kılıçdaroğlu'nun sert 29 Ekim mesajıyla tansiyon bir kez daha yükseldi.

Kılıçdaroğlu, iktidarın yasaklarla Cumhuriyet kutlamalarını engellemeye çalıştığını iddia etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyetin kuruluşunun 89. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Cumhuriyetin bağımsızlık, özgürlük ve demokrasi olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, laik Cumhuriyetin dil, din, ırk, mezhep, inanç, cinsiyet farkı gözetilmeden insanın özgürleştirilmesi, kardeşleştirilmesi olduğunu ifade etti. u.20121028145611.jpg

SİNSİ GİRİŞİMLER

"Cumhuriyet gericiliğe, bağnazlığa, tutuculuğa karşı aydınlıktır, çağdaşlıktır, ümmetten millete geçiştir." diyen Kılıçdaroğlu, "Ne yazık ki, günümüzün iktidarı da Cumhuriyeti içine sindiremeyenler de gecelerini gündüzlerine katarak Cumhuriyetin kazanımlarını ortadan kaldırmaya, yasaklarla Cumhuriyet kutlamalarını engellemeye çalışıyorlar, bu konuda sinsi sinsi girişimlerini sürdürüyorlar.

EMPERYALİZMİN İŞBİRLİKÇİLERİ

Ama çok iyi biliyoruz ki dün, emperyalizmin uzantısı, işbirlikçisi ve maşalarının topraklarımızı işgal ettiği şartlarda bile mitingleri yürüyüşleri engelleyemeyenler gibi, bugün de Cumhuriyete, Cumhuriyetin kazanımlarına ve değerlerine el uzatanlar Cumhuriyet coşkusuna engel olamayacaklardır. Çünkü 'Benim iki büyük eserim var biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi' diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e sözümüz var.

CUMHURİYETİ KORUYACAĞIZ

CHP olarak halkla birlikte Cumhuriyeti, bütün kazanımları ve değerleriyle koruyacağız, savunacağız, yaşatacağız. 89 yıldan beri Cumhuriyet nasıl il, ilçe, belde ve köylerimizde coşkuyla kutlandıysa, yarın da o coşku ve heyecanla kutlanacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Atatürk ve arkadaşları olmak üzere Cumhuriyeti ilan edenlerle bugünlere taşıyanları ve geleceğe taşıyacak olanları içtenlikle anıyor, saygılar, sevgiler sunuyorum." ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
Zirveden sürgüne bir ömür!
Kimse Yok mu Bitlis'i fethetti
Parti kızı nasıl müslüman oldu?
ABD seçimlerine Sandy kasırgası tehdidi
SGK'ya borcu olanın hesabına haciz
Atatürk, Erdoğan, Arınç Türk değilmiş
Hakkari'de patlama!
Uzanarak dinlenenlere kötü haber!
Birmanya'da 20,000 kişi yerinden edildi
Köşk'te bir ilk daha!
Yorumlar 13 yorum