BIST 5.088
DOLAR 18,81
EURO 20,45
ALTIN 1.167,58
HABER /  SEÇİM

Kılıçdaroğlu'ndan 1 Kasım erken seçim çıkışı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'da önemli açıklamalar yaptı. 1 Kasım genel seçimleriyle ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, 'Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır, bütün ülkenin bunu bilmesi lazım' dedi.

Abone ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'da Atatürk Bulvarı'nda halka seslendi. Didim'de olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Kılıçdaroğlu, CHP'nin iktidar olması halinde terör belasını sonlandıracaklarını, ülkeye barış ve huzur getireceklerini bildirdi.

Konuşmasının başında başlayan yağmurun bereket olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, 1 Kasım seçiminde herkesin sandığı gitmesini istedi.

"MAĞDUR EDEBİYATI YAPMAYACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu, milli iradeye saygılı oldukları için 7 Haziran sürecinde koalisyon görüşmelerini yaptıklarını anlatarak, "Onlar gereğini yapamadılar ve hükümet kuramadılar yetkinin bize verilmesi lazımdı bize vermediler görevi, biz ağlamadık, biz sızlamadık onlar sandılar ki, biz niye bize görev vermediniz diye mağdur edebiyatı yapacağız, yapmayacağız çünkü biz yetkiyi saraydan değil halktan alacağız" dedi. 

1 Kasım'da vatandaşın sandığa gitmesiyle Türkiye'nin bir karabasandan kurtulacağını savunan Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin ülkelerle kavga etmesinden dolayı turist sayısında düşüş olduğunu savundu.

"TERÖR BELASINI SONLANDIRACAĞIZ"

Kılıçdaroğlu, CHP iktidarıyla ülkeye yeniden huzur geleceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"7 Haziran'a kadar bu ülkede hemen hemen terör bitmişti, 7 Haziran'dan sonra yeniden şehitlerimizi vermeye başladık. Şimdi Türkiye güvenilmez bir ülke konumuna geldi, terör var, canlı bombalar var, eskiden PKK belası vardı şimdi bir de başımıza IŞİD belası çıktı, size sözüm söz CHP iktidarında terör belasını sonlandıracağız, bu ülkeye barışı ve huzuru getireceğiz."

"ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ÖĞLE YEMEĞİ VERECEĞİZ"

Konuşmasında partisinin hazırladığı seçim beyannamesine de değinen Kılıçdaroğlu, okullarda tam gün eğitim olacağını ve öğrencilere ücretsiz öğle yemeği verileceğini kaydetti.

Kılıçdaroğlu, Türkiye'de her 4 üniversite mezunundan birinin işsiz olduğunu ifade ederek, işsizlik sorununu terör gündemi gibi bir numaralı sorun olarak ele alacaklarını belirtti. 

"ORTADOĞU BATAKLIĞINDAN TÜRKİYE'Yİ KURTARACAĞIZ"

Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin dış politikasını eleştirerek, Türkiye'nin Ortadoğu bataklığından CHP iktidarıyla çıkacağını, tüm ülkelerle iyi ilişkiler geliştirileceğini dile getirdi.

Vatandaşlardan bir şeyi unutmamasını isteyen Kılıçdaroğlu, "Bir şeyi sakın unutmayın, her yerde tekrar söyleyebilirsiniz, Davutoğlu saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır, bütün ülkenin bunu bilmesi lazım" ifadelerini kullandı. 

"TÜRKİYE'DE İŞSİZLİK VAR, YOKSULLUK VAR"

Kılıçdaroğlu, AK Parti ve MHP'yi eleştirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"13 yıllık iktidarın Türkiye'yi hangi noktaya taşıdığını biliyoruz, işsizlik var, yoksulluk var Türkiye'de terör var her türlü sorunumuz var ve sorunlarımız artıyor. İkinci parti o da sağ olsun her şeye 'hayır' diyor, niye hayır diyor onu da anlamadım, niye hayır? Her şeye 'hayır' diyorsan niye siyasete giriyorsun kardeşim, seçime niye giriyorsun her şeye 'hayır' demek için mi hayır, bu ülkenin barışa, kardeşliğe, birlikte yaşamaya ihtiyacı var bunu sağlayacağız."

Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından seçim otobüsü üzerinden vatandaşlara karanfil atarak ilçeden ayrıldı.