BIST 9.735
DOLAR 32,54
EURO 34,61
ALTIN 2.447,89
HABER /  GÜNCEL

Kılıçdaroğlu: Terörü 'ama'sız lanetliyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırının “ama” ve “fakat” demeden lanetlenmesi gereken bir terör öylemi olduğunu söyledi.

Abone ol

Ankara'da saldırıyla ilgili olarak Meclis'teki siyasi partiler kınama mesajları yayınladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırının "ama” ve "fakat” demeden lanetlenmesi gereken bir terör öylemi olduğunu söyledi

Ankara'daki saldırıya ilişkin Meclis'teki siyasi partilerden kınama mesajları geldi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, olaya ilişkin yazılı bir değerlendirmede bulundu. Kılıçdaroğlu, yazılı mesajında şunları dile getirdi:

"Türkiye'nin başkentinde, yurttaşlarımıza yönelik düzenlenen bombalı saldırı, ‘ama' ve ‘fakat'

demeden lanetlenmesi gereken bir terör eylemidir. Bu menfur terör eylemini gerçekleştirenler ile saldırının arkasındaki güçler, toplumsal barış ve huzurumuzu bir kez daha hedef almıştır. Ancak köklü dayanışma, birlik ve beraberlik duygularına sahip milletimizin, ulaşılmak istenen hedefin önünde kararlılıkla duracağına inancım tamdır. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sıfatıyla, terörle mücadele konusunda her türlü siyasi sorumluluğu üstlenmeye hazır olduğumuzu kamuoyu huzurunda bir kez daha teyit ediyor, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Terör şehitlerimizin ailelerine, sevenlerine ve tüm milletimize başsağlığı dileklerimi iletiyorum.”