BIST 1.365
DOLAR 8,11
EURO 9,79
ALTIN 463,85
HABER /  GÜNCEL

Karadeniz'e kıyısı olan ülkeler hangisi HADİ 26 Ağustos soru cevabı

HADİ instagram hesabından duyurduğu yeni sorunun cevapları merakla araştırılıyor. HADİ'nin ipucu sorusu Hangi ülkelerin Karadeniz'e kıyısı vardır oldu. Takipçilerine soru sorarak ödül kazandıran HADİ'nin son sorusunun cevabı detayları ile haberimizde. Bakın hangi ülkelerin Karadeniz'e kıyısı varmış...

Abone ol

Karadeniz’e Kıyısı Olan Ülkeler Hangileridir? 26 Ağustos HADİ sorusu ipucu merak konusu oldu. Takipçilerine instagram üzerinden çeşitli sorular soran HADİ'nin son sorusu yine merak uyandırdı.  İşte Karadeniz’e Kıyısı Olan Ülkeler hakkında tüm merak edilenler...

Karadeniz, Asya, Avrupa kıtaları arasında bulunan bir denizdir. İstanbul ve Çanakkale Boğazları sayesinde kıtalar arası sularla buluşmaktadır. Karadeniz, çok dalgalı bir deniz olma özelliği taşımaktadır.

Karadeniz coğrafyasının kendine has bir iklimi bulunmaktadır. Karadeniz kıyılarında Karadeniz İklimi hakimdir. Bu iklimde dört mevsim yağış meydana gelmektedir.

Bitki örtüsünü de ormanlar oluşturmaktadır. Yükselti farklılıkları ormanların özelliklerinin değişmesinde etkili olmaktadır.

Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerden biri de Türkiye’dir. Türkiye’nin kuzey bölgesi Karadeniz Bölgesi olarak bilinmektedir. Karadeniz’e ait özellikler taşımakta ve dağların denize paralel olarak uzandığı bir coğrafyadan meydana gelmektedir.

Karadeniz’e kıyısı olan ülkeler şu şekildedir:

ÖNCEKİ HABERLER
Alman devinden satış kararı! Metro'daki hisselerini devrediyor
Fehmi Koru'dan Türkiye'ye savaş uyarısı! Her an...
DGS tercih yapma günü belli oldu mu ÖSYM DGS tercih kılavuzu bilgisi
Sezgin Baran Korkmaz kimdir aslen nereli lahmacun olayının aslı
65 yaş aylıkları ne zaman ödenecek zamlı ödeme takvimi 2018
Karşılıksız para basmak mümkün mü? İşte bomba iddianın nedeni
Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'a gidiyor!
Engelli memurlar kaç yılda emekli olurlar?
Deist ne demek Tarık Tarcan ateist mi oldu açıklaması
30 Ağustos kaç gün tatil 4 gün tatil açıklaması geldi mi?
Yorumlar