BIST 1.345
DOLAR 8,34
EURO 10,06
ALTIN 478,86
HABER /  GÜNCEL

Sezgin Baran Korkmaz kimdir aslen nereli lahmacun olayının aslı

Sezgin Baran Korkmaz kimdir, aslen nereli, kaç yaşında ve Sezgin Baran Korkmaz ne iş yapıyor mesleği ne soruları halk plajından lahmacun dağıtmasının ardından merak edildi. Bodrum'a özel yatıyla gelen halka lahmacun, süt mısır dağıtan SBK Holding'in kurucu CEO'su Sezgin Baran Korkmaz'ın hayatı merak konusu oldu.

Abone ol

Sezgin Baran Korkmaz kimdir, aslen nereli, ve Sezgin Baran Korkmaz'ın şirketi ne soruları merak konusu oldu. Kurban bayramını fırsat bilip Bodrum sahillerini dolduran vatandaşlara lahmacun ve süt mısır dağıtan Sezgin Baran Korkmaz'ın hayatı, ailesi, eşi ve çocukları bir anda gündem oldu.  Özel yatıyla Bodrum'a gelen ve halka lahmacun ikramında bulunan kişi Sezgin Baran Korkmaz  olduğu ortaya çıktı. Adının gizli tutulmasını isteyen CEO Sezgin Baran Korkmaz kısa sürede binlerce kişi tarafından araştırılmaya başladı. İşte Sezgin Baran Korkmaz hakkında merak edilenler...

Halk plajında ücretsiz lahmacun dağıtılacağını gören tatilciler deniz keyfini bir kenara bırakıp lahmacun-ayran kuyruğuna girdi. Büyük yoğunluk oluşan halk plajında bin adet lahmacun 5 dakikada tükendi. Çocuklara ise süt mısırı dağıtan hayırsever iş adamı halk ile sohbet edip bayramlarını kutladı. Lahmacun ve ayran alan tatilciler ise durumdan memnun kaldıklarını belirtti. Adını açıklamayan iş adamı gün boyu halk plajında konuşulan isim oldu. Merak konusu olan iş adamı daha sonra sesiz sedasız ailesi ile birlikte yatına döndü.

Lüks yatıyla plaja gelip bedava lahmacun, ayran ve mısır dağıtan iş adamı Bodrum'da günün konuşulan ismi oldu. Lahmacun ve mısırları elleriyle dağıttıktan sonra lüks yata dönen ve isminin açıklnamasını istemeyen iş adamı tanıdık bir isim çıktı. Bu isim daha önce İstanbul Piyalepaşa'da semt pazarındaki bütün tezgahları satın alıp sebze ve meyveleri vatandaşlara bedava dağıtan SBK Holdingin Patronu Sezgin Baran Kormaz olduğu ortaya çıktı. 

SEZGİ BARAN KORKMAZ KİMDİR, ASLEN NERELİ: Sezgin Baran Korkmaz, SBK Holding'in kurucu CEO'sudur.
SBK Holding, Türkiye ve komşu bölgelerdeki sıkıntılı varlıklara odaklanan bir risk sermayesi şirketidir.

Şu anda SBK Holding finans, ilaç, maden, enerji, gayrimenkul, otomotiv, teknoloji ve lojistik gibi farklı sektörlere yatırım yapmakta ve grubun dünya çapında 5.000 civarında çalışanı bulunmaktadır. Merkez ofisi Türkiye'de bulunan SBK Holding, Avrupa, Rusya, Güney / Güneydoğu Asya, Amerika Birleşik Devletleri ve Belize'de faaliyet göstermektedir. Sezgin Baran Korkmaz, mali güçlüklerle karşılaşan birçok şirketle çalıştı ve çeşitli açılımlar yaratarak bu alanda uzmanlaşmıştır.

Sezgin Baran Korkmaz, tanınmış bir Türk girişimci ve bir hayırseverdir. Relief International ve EastWest Institue'da yönetim kurulu üyesidir ve EastWest Institue İstanbul ofisi Sezgin Baran Korkmaz'ın himayesinde açılmıştır. Önemli bir sivil toplum örgütü olan Relief International, genel olarak dezavantajlı kişilere ve çeşitli büyük ölçekli krizlere odaklanmaktadır. Sezgin Baran Korkmaz, Relief International'ın Suriye'nin iç çatışmasından etkilenen çocuklar adına yaptığı çalışmaları genişletmek için maddi ve manevi destek vermektedir.

1000'den fazla çocuğa burs veren Sezgin Baran Korkmaz, 2017'de SBK Vakfı'nı kurdu. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde, binlerce öğrencinin öğrenim göreceği okullar yaptırdı ve devlete bağışladı. Sezgin Baran Korkmaz’ın şu andaki amacı, beş yıllık bir program kapsamında Ortadoğu'da yaygınlaşan Suriyeli gençlere destek sağlamak için bir yardım grubuyla birlikte, okullar ve sağlık merkezleri kurmak, sosyal girişimler başlatmak ve destek olmaktır. Sayın Korkmaz, Birleşmiş Milletler tarafından insani yardım eylemleri nedeniyle 20 Haziran, 2017'de ödüllendirildi.

Kendisine küçükken yapılan yardımları unutamadığını ve bu nedenle paylaşmayı önemsediğini belirten Karslı işadamı Sezgin Baran Korkmaz, okul açılışı ve 5 bin öğrenciye yardım için geldiği Kars'ta gazetecilere açıklamalarda bulundu. Çocukken ayakkabı boyacılığı yaptığını ifade eden Korkmaz, "Ayakkabı boyarken bana bahşiş verenlerin çocuklarına bugün burs veriyorum. Çocukların hayallerine ortaklık ediyoruz. Her 15 günde bir İstiklal Caddesi'nde sokak temizleyenlere para dağıtıyorum. Verdiğimizin Allah bin katını bize veriyor" dedi.

SURİYELİ MÜLTECİLER İÇİN 20 MİLYON LİRA: Türkiye genelinde 200 öğrenciye burs veren Korkmaz, geçtiğimiz aylarda Suriyeli mültecilere de 20 milyon dolar bağışta bulunmuş. ABD'deki evsizlere de yardım ettiğini belirten Korkmaz, memleketi Kars için ise tüm imkanlarını kullanmayı planladığını belirtiyor. Şehirde 2 yurt, 2 ortaokul, 1 ilkokul, 1 de anaokulu yaptıran Korkmaz, bu okullara 35 milyon TL harcadıklarını belirterek, önümüzdeki yıl için de 12 milyon TL bütçe ayırdıklarını söyledi. Altı yıldır Kars'ın köy okullarındaki öğrencilere bot, mont, atkı, bere ve eldiven yardımında bulunan Korkmaz, bu yıl da 22 köyde 5 bin öğrenciye yardım ulaştırdı. 'En iyi yatırım insana olandır' diyen Korkmaz, girişimciliği ve hayatı öğrensin diye 6 yaşındaki oğlunun simit sattığını ifade etti.

ÖNCEKİ HABERLER
Dolar saat 12.00'da 6.15'i devirdi Euro da 7.15'i geçti neden yükseliyor?
65 yaş aylıkları ne zaman ödenecek zamlı ödeme takvimi 2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan İran'a gidiyor!
Engelli memurlar kaç yılda emekli olurlar?
30 Ağustos kaç gün tatil 4 gün tatil açıklaması geldi mi?
Beykoz'da kum yüklü tanker devrildi yol kapandı
Tarık Tarcan aslen nereli hiç evlendi mi çocukları kim?
Kredi kuruluşu JP Morgan'dan Türkiye açıklaması
BM: Myanmar'da generaller soykırım yaptı yargılanmalılar...
Süleyman Soylu Cumartesi Anneleri'ne neden izin verilmediğini açıkladı
Yorumlar 4 yorum