BIST 1.445
DOLAR 8,28
EURO 10,09
ALTIN 489,05
HABER /  GÜNCEL

Süleyman Soylu Cumartesi Anneleri'ne neden izin verilmediğini açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan, 'Cumartesi Anneleri'nin eylemine yapılan polis müdahalesiyle ilgili bir son dakika açıklaması geldi. Soylu; ''700. gösterilerini yapmak istediler, izin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık'' dedi.

Abone ol

Cumartesi Anneleri'nin Galatasaray Meydanı'ndaki 700. toplanmasını yasaklanmış, Polis, meydana yürümek isteyenlere göz yaşartıcı gazla müdahale etmiş ve çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı.

Soylu, Eğitim Daire Başkanlığı Durmuş Yalçın Konferans Salonu'nda düzenlenen "104. Dönem Kaymakamlık Kursu Açılış Programı"na katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, Cumartesi Anneleri’nin 700. gösterilerini yapmak istediklerini belirterek, "İzin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık?" dedi. Soylu'nun açıklaması şöyle:

700. gösterilerini yapmak istediler, izin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık?

Galatasaray Meydanı'nın, terör örgütlerinin sözde ortak meşruiyet alanı haline getirilmesine müsaade etmeyiz. Bu millet yüz yıl önce bunların ağababalarına bu ülkeyi teslim etmemişti, bugün onların paçoz terör örgütlerine de teslim etmez bunu herkes böyle bilsin.

ÖNCEKİ HABERLER
3 aylık engelli maaşı ilk ödemesi ne zaman ayın kaçında?
Seri tecavüzcüden kan donduran itiraflar!
Emmanuel Eboue intihar haberi doğru mu eşi kimdir? Karısı meğer...
Reuters son dakikayı duyurdu! Rus veya Tacikistan savaş uçakları bombaladı
Yunanistan'a kaçan darbeci askerler kayıp! İade mi edildiler?
Tarık Tarcan kimdir kaç yaşında deist açıklaması bomba!
Son dakika! 1 haftada 5'i üst düzey 26 terörist etkisiz hale getirildi...
Rusya dolara çözüm buldu Türkiye de yapabilir mi?
TOKİ'den büyük indirim kampanyası! Bu kez oran da yüksek
Lise boş kontenjan listesi e okul görüntüleme 3. nakil başvurusu
Yorumlar 23 yorum