BIST 2.872
DOLAR 17,96
EURO 18,25
ALTIN 1.026,87
HABER /  GÜNCEL

Kar tatili olan iller hangileri? 18 Şubat

Kar tatili olan iller hangileri? İstanbul, Ordu, Konya, Samsun, Tunceli, Kastamonu ve Bingöl'de kar tatili kararı alındı.

Abone ol

Kar tatili olan iller hangileri? İstanbul, Ordu, Samsun, Tunceli, Nevşehir, Sakarya, Niğde, Kastamonu ve Bingöl'de kar yağışı nedeniyle okullar bugün 1 gün süreyle tatil edildi. Bu arada Ankara'da kar yağışı dün akşam saatlerinde başladı. Belirli aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle okulların tatil edilmeyeceği belirtilirken, bazı ilçelerde ise devam eden kar yağışı nedeniyle, okulların tatil edilebileceği kaydedildi.

Sibirya'dan Türkiye'ye giriş yapan yağışlı hava başta İstanbul olmak üzere tüm yurdu etkisi altına aldı. İstanbul Valiliği, akşam saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle İstanbul genelinde eğitime bugün 1 günlük ara verildiğini duyurdu. Bu arada İstanbul Valiliği'nin bu kararının ardından bazı üniversitelerde de eğitime ara verildi. İşte eğitime ara verilen üniversiteler;

Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, MEF Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, Gelişim Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Doğuş Üniversites, İstanbul Arel Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi,
Koç Üniversitesi, Beykent Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi , Yeni Yüzyıl Üniversitesi , İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Süleyman Şah Üniversitesi, Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu, Haliç Üniversitesi, Işık Üniversitesi ( Şile ve Maslak Kampüsü).

SAMSUN VE BİNGÖL'DE TATİL KARARI

Özellikle Karadeniz'de etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle Samsun'daki kar tatili uzadı. 17 Şubat için alınan tatil kararının 18 Şubat'ta geçerli olduğu belirtilirken, böylelikle Samsun'da öğrenciler iki gün kar tatili yapmış oldu.

Samsun Valiliğinin açıklamasında, geceden bu yana etkisini artıran kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 17 Şubat Salı ve 18 Şubat Çarşamba günleri tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de söz konusu günlerde idari izinli sayılacağı kaydedildi.

NEVŞEHİR

Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, merkez ile bağlı köy ve beldelerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, bugün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

NİĞDE

Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, merkez ile bağlı köy ve beldelerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

SAKARYA

Sakarya'nın bazı ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime ara verildi.

Alınan bilgiye göre, İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararlarıyla, Adapazarı, Akyazı, Erenler, Hendek, Karapürçek, Arifiye, Karasu, Serdivan, Söğütlü ve Sapanca'da okullar bugün tatil edildi.

Ferizli, Pamukova ve Kocaali ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Geyve ilçesindeki köy okullarında da eğitime ara verildiği öğrenildi.

ANKARA'DA YAĞIŞLAR SÜRÜYOR

Öte yandan Ankara'da akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, aralıklarla etkisini sürdürüyor. Kar yağışının gece boyu yine aralıklarla devam edeceği kaydedilirken, sıcaklıklarda da hissedilir derecede düşüş yaşanacak. Ankara Valiliği'nden yağışlarla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, eğitime ara verilmeyeceği belirtildi. 

kar-tatili-olan-iller-hangileri.jpg
 
ORDU

Ordu'ya bağlı 5 ilçe ve Konya'nın Ilgın ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi. Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte kar yağışının devam etmesi sebebiyle Çamaş, Gürgentepe, Kabadüz ve Korgan ilçelerinin tamamında, Ünye ilçesinde ise Pelitliyatak Mahallesi'ndeki Pelitliyatak Ortaokulu, Çalca İlkokulu ve Yeşilyurt İlkokulu ile aynı ilçedeki Yenikent Mahallesi'ndeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verileceği belirtildi. 
 
Açıklamada, kent merkezi ve diğer ilçelerdeki okullarda ise eğitim ve öğretimin devam edeceği kaydedildi. 
 
KONYA

Konya'da devam eden kar yağışı nedeniyle bir ilçede kar tatili kararı alındı. Ilgın Kaymakamlığı, ilçede devam eden kar yağışı nedeniyle, ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime iki gün (18- 19 Şubat) ara verildiğini duyurdu. 

Konya'nın Ilgın ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.
Ilgın Kaymakamlığından yapılan açıklamada, bölgede olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime çarşamba ve perşembe günleri ara verildiği belirtildi. 

TUNCELİ'DE OKULLAR TATİL
 
Yoğun kar yağışı nedeniyle Tunceli'nin iki ilçesinde tatil kararı alındı. Pülümür ve Nazımiye'de 
kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilmesi kararlaştırıldı.
 
Bu arada, İl Özel İdaresi ekipleri, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 30 köy yolunun açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

BİNGÖL'DEN KAR TATİLİ HABERİ

Bingöl İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba günü ara verildiği belirtildi.

Bu arada kent genelinde devam eden kar nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarındaki çalışmalar sürüyor

KASTAMONU'DA İKİ GÜN TATİL
 
Olumsuz hava koşulları nedeniyle Kastamonu'da da bazı ilçelerde eğitime ara verildi. Abana, Bozkurt, İnebolu, Çatalzeytin'deki tüm eğitim kurumları ile Doğanyurt ve Küre'de taşımalı sistem kapsamındaki okullarda eğitime bir gün ara verildi.
 
Cide'de ise taşımalı sistem kapsamındaki okulların bugün ve yarın tatil edilmesi kararlaştırıldı.

SİNOP’TA DA EĞİTİME ARA VERİLDİ

Sinop’ta da kent merkezinde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, şehri kısa sürede karla kapladı. Kent merkezindeki kar yağışını gören çocuklar hemen sokaklara akın etti. İl merkezinde taşımalı eğitim gören okullar 2 gün süreyle tatil edildi.

YOZGAT

Yozgat şehir merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Yozgat’ta dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı etkisini sürdürürken, Valilik şehir merkezinde ilk ve orta dereceli okulları yarın (çarşamba) bir gün süreyle okulları tatil etti. Okulların tatil olduğu belediye hoparlöründen duyurulurdu. İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, Yozgat merkez ve bağlı köylerinde yoğun kar yağışı sebebiyle okulların çarşamba günü tatil edildiğini söyledi. 
ÖNCEKİ HABERLER
Nevşehir 18 şubat okullar tatil mi?
Nevşehir 18 şubat okullar tatil mi?
Davutoğlu'ndan PKK'ya kritik mesaj!
Davutoğlu'ndan PKK'ya kritik mesaj!
Gazeteci Nuh Köklü öldürüldü
Gazeteci Nuh Köklü öldürüldü
Kabataş kavgası tansiyonu yükseltti!
Kabataş kavgası tansiyonu yükseltti!
ABD'den Rusya'ya ateşkes uyarısı
ABD'den Rusya'ya ateşkes uyarısı
18 Şubat İngiltere basın özeti
18 Şubat İngiltere basın özeti
Halep'te Esed'e çok ağır darbe
Halep'te Esed'e çok ağır darbe
İç Güvenlik Paketi: TBMM'de kavga çıktı, görüşmeler bugüne kaldı
İç Güvenlik Paketi: TBMM'de kavga çıktı, görüşmeler bugüne kaldı
Ankara‘dan Erivan‘a cevap!
Ankara‘dan Erivan‘a cevap!
HDP'den çözüm sürecinde hasar tespit raporu
HDP'den çözüm sürecinde hasar tespit raporu