BIST 4.962
DOLAR 18,65
EURO 19,25
ALTIN 1.048,43
HABER /  GÜNCEL

Kar fena bastıracak bu 19 ilde hava durumu çok kötü!

ANKARA hava durumu tahmini meteorolojiden kar alarmıyla geldi. Son hava durumunda Bolu, Sakarya, Düzce, Kocaeli, Zonguldak, Kastamonu başta olmak üzere 19 il il için de kar uyarısı var.

Abone ol

TÜRKİYE için kara kış alarmı verildi. Bugün yılın ilk kapsamlı kar yağışı başlıyor. Son hava durumu tahminlerine göre 19 ilde kar yağışı görülecek. Bir çok ilde de kar yağışı sulu kar olarak etkili olacak. Ankara hava durumu raporunda da kar uyarısı var. İstanbul için yapılan son hava durumu tahmini ise yağmur alarmı verdi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın bir çok ilde kar yağışına sebep olacağı duyuruldu. Yapılan son tahminler bütün karadeniz bölgesi ile iç kesimlerinde kar görüleceğini yönünde.

SON HAVA DURUMU KAR BEKLENEN İLLER

Kar yağışı beklenen iller arasında Bolu, Sakarya, Düzce, Kocaeli, Zonguldak, Kastamonu, Ankara, Karabük, Bayburt, Muş, Amasya, Tokat, Ardahan, Gümüşhane, Erzincan, Tunceli, Erzurum, Kars ve Bitlis illeri bulunuyor.

ANKARA HAVA DURUMU KAR VAR

ANKARA hava durumu raporunda da yüksek yerler için kar uyarısı bulunuyor. Ortalama 8 derece sıcaklığın görüleceği Ankara'da öğle saatlerinden itibaren yağmur etkili olacak. Ankara hava durumu tahminlerine göre ilin kuzey ve doğu bölgesindeki ilçelerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde ise kar yağışı görülecek.

ÖĞLEDEN SONRA KAR YAĞIŞI DAHA DA ARTACAK
Meteoroloji sitesinde yer alan hava durumu tahmininde "Karadeniz üzerinden gelen soğuk hava dalgası nedeniyle yağışların; Batı Karadeniz ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde devam etmesi tahmin edildiğinden ve çoğu yerde mevsimin ilk kar yağışı olacağından meydana gelebilecek olumsuz şartlara karşı (Ulaşımda Aksamalar, buzlanma, don olayı vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir." denildi.

İSTANBUL HAVA DURUMU YAĞMUR UYARISI

İSTANBUL hava durumu da bugün için sağanak yağış uyarısı ile geldi. Hava sıcaklığının 16 derece olacağı İstanbul'da öğleden sonra il genelinde sağanak yağmur var.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah ilk saatlerde İstanbul'un Anadolu Yakası ile Kocaeli ve Sakarya çevreleri ile öğleden sonra bölgenin doğusu ve İstanbul çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

BURSA °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

ISTANBUL °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Anadolu Yakası, öğleden sonra il geneli yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ °C, 16°C

Parçalı, zamanla çok bulutlu

EGE

Parçalı, doğusunun yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) ve kısa süreli fırtına (60-80 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 11°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

IZMIR °C, 19°C

Parçalı bulutlu

MUĞLA °C, 17°C

Parçalı bulutlu

UŞAK °C, 12°C

Parçalı yer yer çok bulutlu
AKDENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde doğusunun sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Hatay ve Osmaniye çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 23°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 21°C

Parçalı bulutlu

BURDUR °C, 17°C

Parçalı bulutlu

HATAY °C, 22°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

ANKARA °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmurlu, kuzey ve doğu ilçeleri karla karışık yağmur, yüksekleri hafif kar yağışlı

KONYA °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

NİĞDE °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

YOZGAT °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde karla karışık yağmurlu, yüksekleri hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyılarda yağmur, bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU °C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DÜZCE °C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

KARABÜK °C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, gece saatlerinden itibaren bölgenin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde görülecek olan yağışların; sabah ve gece saatlerinde Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin'in kıyılarında kuvvetli olması bekleniyor.

ARTVİN °C, 6°C

Çok bulutlu ve aralıklı olmak üzere iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve yüksekleri kar yağışlı, kıyılarının yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah ve gece saatlerinde kıyı kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor.

GİRESUN °C, 8°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

SAMSUN °C, 13°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

TRABZON °C, 11°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur, akşam saatlerinden sonra bölgenin kuzey ve doğusu ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek olan yağışların; bölgenin doğusu ile Bingöl ve Şırnak çevrelerinde kuvvetli, Muş ve Bitlis çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ARDAHAN °C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı kar yağışlı

ERZURUM °C, 4°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

HAKKARİ °C, 8°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor.

MALATYA °C, 10°C

Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bölge genelinde kuvvetli, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Şanlıurfa ve Siirt çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

DIYARBAKIR °C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden itibaren kuvvetli olması bekleniyor.

GAZIANTEP °C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece ve yarın (Salı) sabah saatlerinde kuvvetli ve yerel olarak çok kuvvetli olması bekleniyor.