BIST 4.963
DOLAR 18,63
EURO 19,63
ALTIN 1.077,07
HABER /  GÜNCEL

Kanınızı donduracak kürtaj vahşeti!

Balıkesir'de tüyleri diken diken eden bir sağlık skandalı yaşandı.

Abone ol

Savcılığa gelen bir yolsuzluk ihbarı üzerine kentteki üç özel hastaneyi mercek altına alan jandarma bir kürtaj vahşetini ortaya çıkardı. Bir doktorun, yasal kürtaj sınırını aşmış kadınlara para karşılığı kürtaj yaptığı, bazı kadınların istemedikleri bebeklerini dünyaya getirttikten sonra para karşılığı başka ailelerin adına kaydettirdiği öne sürüldü.

Doktorun 7 kez yasadışı kürtaj yapıldığı belirlenirken, 5 aylık ve üzerindeki iki cenin, pizza kutusu içinde ve bebek bezine sarılarak gömüldükleri yerden çıkarılıp Adli Tıp'a gönderildi. "Neşter" adı verilen operasyonda ilk etapta gözaltına alınan 15 kişiden, hamile kadınlara önce ilaç verip bebeklerinin ölümünü sağlayarak, ardından kürtaj yaptığı öne sürülen doktor ile sekreterinin de aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı. Savcılık tarafından 42 kişi hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede doktorun 21 yıldan 85 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Bir kadının, bir yıl arayla iki kez doktora yasal süresi geçmiş bebeğini kürtaj yaptırdığı ortaya çıktı.

BEBEKLERİ PİZZA KUTUSUNDA GÖMMÜŞLER
Balıkesir'de özel bir hastanede tedavi gören bir kişi, tıbbi görüntüleme işlemlerindeki fark ücretini fazla bulup Devlet Hastanesi'ne gitmesine rağmen özel hastanede bu işlem yapılmış gibi kuruma fatura kesilince savcılığa başvurdu. Savcılık jandarmaya kentteki 3 özel hastanenin mercek altına alınması talimatını verdi. Yolsuzluk iddiasıyla başlatılan soruşturmada yolsuzluğun yanı sıra kürtaj vahşeti ortaya çıkarıldı. Özel hastanelerden birinde yolsuzluk iddialarıyla ilgili evrakları inceleyen jandarma ekipleri, hamile olarak kaydı yapılan bazı kadınların nüfus müdürlüğünde doğum kayıtları olmadığını belirleyince kayıp bebeklerin peşine düştü

Bu durumda olan T.Y. ve S.K. adlı kadınların ifadelerine başvuran Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kadınların bebeklerinin yasal süre olan 10 hafta geçmesine rağmen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. İsmail E. tarafından kürtajla alındığını belirledi. 4-5 aylıkken kürtaj yapılan ve biri pizza kutusu içinde, diğeri bebek bezine sarılarak gömülen iki bebek cenini ebeveynlerinin ifadeleri sonucu, Balya ve Susurluk ilçelerindeki mezarlarından çıkarılıp Adli Tıp'a gönderildi.

ÖZÜRLÜ DİYE KÜRTAJ YAPTI
4 aylık hamile T.Y.'ye doktor İsmail E.'nin ultrasonda yaptığı kontrolden sonra başka bir tetkik yapmadan bebeğinin özürlü olduğunu söylediği ve kürtaj için bin lira ücret istediği, 400 liraya anlaştıktan sonra kadına ilaç verilip ardından suni sancıyla bebeğin ölü olarak doğurtulduğu belirlendi. İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemede T.Y.'ye ait olduğu belirlenen ceninin 11-14 haftalık olduğu tespit edildi.

HAYATINIZ HASTANEDE GEÇER DİYE KÜRTAJA ZORLADI
Balya'da yaşayan S.K.'nin ise 2010'da 4.5 aylık hamileyken kontrole gittiği üç doktorun da bebeğin eli olmadığını ve sağlık sorunları olduğunu söylemesi üzerine bu doktorlardan İsmail E.'ye ikinci kez gittiği belirlendi. "Hayatınız üniversite hastanelerinde geçer" diyerek kürtaja ikna eden ve 5 bin lira isteyen doktorla 2 bin liraya anlaşan kadının, suni sancıyla bebeğini doğurduğu, bebekte doğduğunda kalp atışları olduğu öne sürüldü. Balya Kaşıkçı köyündeki mezarı açılan ceninin İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki incelemesinde 4.5 aylık ve annesinin S.K. olduğu belirlendi. Çocuk özürlü olduğunda yasal süre geçse de heyet raporu alındığında kürtaj yapılabildiği, ancak doktorun buna gerek kalmadan kürtaj için aileleri ikna ettiği öne sürüldü.

YEDİ BEBEĞİ KÜRTAJLA ALMIŞ
Özel hastanenin aynı zamanda yönetim kurulu başkanlığını da yapan Dr. İsmail E.'nin (47) 2007-2010 yılları arasında Balıkesir'deki bir özel hastane ile Susurluk, Karacabey, Balıkesir'deki muayenehanelerinde 6 kadına 7 kez yasadışı kürtaj yaptığı, bir kadının bir yıl arayla iki kez kürtaj yaptırdığı belirlendi.

AZERİ KADININ BEBEĞİNİ, ÇOCUĞU OLMAYAN ORTAĞININ ÜZERİNE KAYDETTİRMİŞ
Doktorun muayenehanesinde "Bebek hakkında hiçbir hak iddia etmiyorum" yazılı belgelere ulaşılması üzerine istenmeyen bebeklerin de başka kişilere satıldığı öne sürüldü. Dr. İsmail E.'nin Bandırma'da görev yaptığı 2007 yılında bebeğini istemeyen Azeri uyruklu E.İ.'nin doğumunu yaptırıp, bebeği şu anda ortağı olan ve çocuğu olmayan A.K.'nin eşi M.K. doğum yapmış gibi belge düzenlediği tespit edildi.

7 SUÇTAN 85 YIL HAPSİ İSTENİYOR
Şubat ayında başlayan soruşturmada 4 aylık çalışma sonucunda 6 Haziran'da "Neşter" adı verilen operasyon düzenlenirken, 15 kişi gözaltına alındı. Doktor İsmail E., sekreteri Emine Ülker U. ve yolsuzluğa karıştığı öne sürülen doktor M.T. tutuklandı. Olayla ilgili tutuklanan bir kişi ise itiraz üzerine tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcı aralarında kürtaj yaptıran kadınların ve doktor, sekreteri ve ebelerin bulunduğu 42 kişi hakkında iddianame hazırladı. Doktor İsmail E.'nin, "nitelikli dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik, çocuk düşürtme, çocuğun soy bağını değiştirme, kişinin rızası olsa bile çocuk düşürtme nedeniyle kişinin beden veya ruh sağlığını zarara uğratma, suçu bildirmeme, delilleri karartma" suçlarından 21 yıldan 85 yıla kadar hapsi isteniyor. Doktor İsmail E.'nin, doktor M.T., sekreteri, ebe ve hemşireler aracılığıyla hastaneye başvuran hamile ve kürtaj zamanı geçmiş hastalarla temas kurduğu, doktora tedaviye giden Balıkesir merkez ve köylerdeki kadınların da doktorun yasadışı kürtaj yaptığını bildiği ve birbirlerine tavsiye ettiği öne sürüldü. Zanlıların özel hastanede devleti milyonlarca TL zarara uğrattıkları belirtildi.

İL JANDARMA KOMUTANI KURMAY ALBAY SERCAN: "EKİBİM ÇOK BAŞARILI BİR OPERASYONA İMZA ATTI"
Balıkesir İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Gürcan Sercan, operasyonda görev alan tüm ekibinin 4 aylık çalışmada çok başarılı bir operasyona imza attığını belirterek, "Ekiplerimiz yolsuzlukla ilgili belgeleri kontrol ederken çok küçük bir detayı titizlikle inceleyerek bazı bebeklerin hastane kayıtlarında var olduğunu, ancak nüfusta gözükmediklerini belirledi. Ardından da yasıdışı kürtaj ortaya çıkarıldı" dedi.

 

ÖNCE ÖLDÜRDÜ SONRA UYUDU

HABERİ DİĞER SAYFADA TIKLAYIN

[PAGE]

Adana'da alkol alıp, esrar içtikten sonra gittiği evinde eşi 29 yaşındaki Sevgi Sağlam'ı 7 kurşunla öldüren 34 yaşındaki Hasan Sağlam, cinayet ardından oturdukları apartmandakilerin ambulansa haber vereceğini düşünerek salondaki kanepeye uzanıp uyuduğunu söyledi.

Olay, geçen 10 Mart'ta Hurmalı Mahallesi'nde meydana geldi. 2 çocuk annesi Sevgi Sağlam, gece yarısı eve gelen eşi Hasan Sağlam'a "Neden eve geç geldin" diye çıkıştı. Çıkan tartışma ardından Hasan Sağlam, üzerindeki ruhsatsız tabancayı çekerek eşine ateş etti. Vücuduna 7 kurşun isabet eden Sevgi Sağlam öldü, Hasan Sağlam ise, salonda kanepeye uzanıp uyudu. Sabah, çocukları uyanmadan kalkıp eşinin cesedinin üzerine battaniye örten Sağlam, çocuklarını aynı mahallede oturan babasına götürüp, cinayeti anlattı. Babası tarafından polise teslim edilen Sağlam, tutuklandıktan sonra Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanmaya başladı. Oynanmış loto kuponlarını 50 kuruş fazlaya kahve ve restoranları dolaşıp satarak geçimini sağlayan Hasan Sağlam, duruşmada verdiği ikinci ifadeyle şaşırttı.

Cinayeti işlediği gün aşırı alkollü olduğunu iddia eden Hasan Sağlam, eve girerken bazı karartılar gördüğünü iddia etti. Oturdukları apartmandaki asansörün çalışma sesini duyunca ayakkabılıkta duran silahını alıp, evin içinde ateş ettiğini belirten Sağlam, şunları söyledi:

"Eşim beni karşıladı. Eve girdikten sonra sanki birileri dışarı çıktı. Asansörün çalışma sesini duyunca silahımı alıp evin içinde eşime doğru ateş açtım. Daha sonra apartmanda 'silah sesini duyanlar, polis ve ambulansa haber verir' diyerek salondaki kanepeye uzanıp uyudum. Ancak, sabah kalktığımda eşim ölmüştü."

Mahkeme heyeti, polisteki ifadesinde kafasının içinde bir ses olduğunu ve bu sesin kendisine talimatlar verdiğini öne süren Hasan Sağlam'ın akli dengesinin tespit edilmesi için Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevkine karar verip duruşmayı erteledi.

 

ESKİ EŞİNİ DİRİ DİRİ TOPRAĞA GÖMDÜ

HABERİ DİĞER SAYFADA TIKLAYIN

[PAGE]İstanbul'da, kendisinden bir çocuğu olan imam nikahlı eski eşini başka erkeklerle ilişkisi olduğu şüphesiyle yeni sevgilisiyle ormana kaçıran ve kazma - kürekle öldüresiye dövüp ormanda diri diri gömdükten sonra pişmanlık duyup hastaneye götüren Alparslan Ç.(28) ve sevgilisi Yasemin C.(25) gözaltına alındı.

Ayazağa Hayat Hastanesi'ne götürdükleri mağdur Neşe G.'yi (27) yolda bulduklarını ve kendisine bazı kişilerin tecavüz ettiğini söyleyen çift, durumu ağır olduğu için Neşe G.'yi Okmeydanı SSK Hastanesi'ne götürdü. Tecavüz olayını haber alan polis hastaneye geldi. Polis Neşe G.'ye "Sana ne oldu?" diye sorunca olay açığa çıktı. Ağır yaralı kadının "Kocam, Yasemin" demesi üzerine hastane kapısında bekleyen çiftin bilgisine başvuran polis "Yol kenarında bulduk galiba tecavüze uğramış" diyen Alparslan Ç. ve Yasemin C.'den şüphelenerek gözaltına aldı.

İstanbul Emniyeti Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliğine getirilen zanlılardan Alparslan Ç. olayı kabul etmedi. Yasemin C. ise ifadesinde olayı detaylı olarak anlattı. Yasemin C.'nin ifadesinde, "Alparslan, eski eşi Neşe G.'nin başka biriyle ilişkisinden şüpheleniyordu. Kendisiyle konuşmak ve gözünü korkutmak istediğini söyledi. 'Ben çağırırsam gelmez, sen çağır' diye benden yardım istedi. Benimle gelmeyi kabul etti. Taksiye bindik ve Ayazağa'daki ormanın kenarında indik. Alparsan bizi yol kenarında karşıladı. Onu zorla sürükleyerek ormanlık alanın içine götürdü. Kazma ve kürekle vurarak dövdü. Neşe kendinden geçince onu daha önceden hazırladığı çukurun içine gömdü. Üzerini toprakla örterken "Hani sadece uyaracaktın, kadın ölecek." deyince yaptıklarından pişman oldu. Birlikte Neşe'yi çukurdan çıkarıp hastaneye götürdük. Bizden şüphelenmeleri için yolda bulduk herhalde tecavüze uğramış dedik" diye konuştu.

İfade işleminin ardından olay yerine gelen polis, Neşe G.'yi gömmek için açılan çukur ve üzerinde kan bulunan kazma ve küreği buldu. Okmeydanı SSK Hastanesin'de tedavisi süren Neşe G.'nin iyileştikten sonra devlet tarafından korumaya alınarak kadın sığınma evine yerleştirileceği öğrenildi.

Daha önce uyuşturucu satmaktan poliste kaydı bulunan Alparsan Ç. ve Yasemin C. Asayiş Şubesinde işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edildi.

 

SEKS GÖRÜNTÜSÜ HAPİSTEN KURTARDI

HABERİ DİĞER SAYFADA TIKLAYIN

 

İngiltere'de yaşayan Türk E. G. (30), kendisine yöneltilen tecavüz suçlamasından, birlikte olduğu iki kadınla cinsel ilişkiye girerken çekilmiş fotoğraflarını polise delil göstererek kurtuldu

Türk E. G., J.F. (24) ve arkadaşı K.W. (27) ile geçtiğimiz yıl ekim ayında bir barda tanıştı. Kadınlarla beraber kendi evine gidip onlarla aynı anda birlikte olan G. daha sonra bir tecavüz suçlamasıyla karşı karşıya kaldı. Olaydan iki gün sonra polise giden kadınlar G.'nin onlara defalarca tecavüz ettiğini söyledi.

Yakalanan G. cep telefonundaki görüntüler sayesinde kurtuldu. Genç adam fotoğrafları polise sununca serbest kaldı. Kadınların tecavüz suçlamasını düşüren polis bu kez onları aramaya başladı. Yakalanan F. ve W. suçlamayı, erkek arkadaşlarının durumu öğrenmesinden korktukları için yönelttiklerini iddia etti. Dava sonunda kadınlar 20'şer ay ceza aldı. 

SAHTE GAY PROFİLİNE 6 YIL HAPİS İSTENDİ

HABERİ DİĞER SAYFADA TIKLAYIN

[PAGE]

Adapazarı'nda 39 yaşındaki Cengiz A. hakkında, partner arayan bir gay sitesinde, 19 yaşındaki üniversite öğrencisi H.O.Ç. adına fotoğrafı ile profil oluşturduğu iddiasıyla 6 yıla varan hapis cezası istemi ile dava açıldı

Üniversite öğrencisi H.O.Ç. Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak, tanımadığı bir kişinin kendi adıyla bir gay sitesinde fotoğrafını da kullanıp profil açtığını belirterek şikâyetçi oldu.

H.O.Ç. mail adresine bazı kişilerden arkadaşlık teklifinde bulunulan mailler geldiğini görünce partner sitesine girdiğinde kendi fotoğrafı ve mail adresi ile profil oluşturduğunu gördüğünü söyledi.


Polis profili açan kişi ya da kişilere ulaşmak için sanal ortamda iz sürdü. IP adresinin Cengiz A. adına kayıtlı telefon hattı ile kullanıldığını tespit edilince bu kişi gözaltına alındı. Cengiz A. hakkında 6 yıla kadar varan hapis cezası istemiyle dava açıldı. 

KONYA'DA SERİ KATİL KABUSU SÜRÜYOR

HABERİ DİĞER SAYFADA TIKLAYIN

[PAGE]

Konya ve Afyonkarahisar'ında 2'si kadın 4 kişiyi gasp ettikten sonra öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan inşaat işçisi E.G. (30), 6 Ağustos'ta Akşehir'in Beşkaya Mahallesi'ndeki evinde Azerbaycan uyruklu Hacer Rahimova'yı (40) öldürdüğünü itiraf etti

E.G., hırsızlık amaclı eve girdiğini ama karşısına evdeki kadının çıkması üzerine tabancayla ateş ederek boynundan vurup öldürdüğünü ardından kadının parmağındaki yüzü alıp kaçtığını söyledi.

Mezardan çıkarıldı
E.G.'nin itirafı üzerine beşinci kurban olan Rahimova'nın mezarı açılıp, cesedi otopsi yapılmak için Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Akşehir'e yerleşen Rahimova'nın ilk otopsi raporunda gırtlak kanserine bağlı damar patlaması ve beyin kanaması sonucu öldüğünün belirtildiği öğrenildi.