BIST 8.414
DOLAR 27,43
EURO 29,03
ALTIN 1.625,21
HABER /  GÜNCEL

Kandil fotoğrafının 2 dakika sonrası

Kandil'de çekilen medya fotoğrafı olay olmuştu. Peki işin aslı ne? PKK'nın aranmasına medya tepki koymadı mı? Karayılan niye özür diledi?

Abone ol

İNTERNETHABER.COM ÖZEL İÇERİK- Türk medyasının Murat Karayılan'ın basın toplantısı için Kandil'e gidişi bir fotoğraf karesiyle olay oldu.

İşin Kandil kısmı bugün ortaya çıktı. Meğer bu arama yüzünden Murat Karayılan medyadan defalarca özür dilemiş.

Kandil'den dün objektiflere yansıyan karede PKK'nın medyayı sıraya soktuğu ve didik didik tüm çantalarını aradığı yansıtılıyordu."Gazeteciler aranmaya niye itiraz etmedi?"
eleştirileri ile gündem olan fotoğraf karesinin aslı meğer bildiğimiz gibi değilmiş.

2 DAKİKA SONRASI

Bu fotoğraf çekildikten iki dakika sonra o sırada kimse kalmamış. Çünkü o arama asla tamamlanmamış.

Kandil'de olayın tanığı olan bir gazetecinin Gazeteciler.com'a verdiği bilgilere göre PKK'nın yaptığı bu arama girişimi örgütün tepe isminin de tepkisini çekmiş.KARAYILAN DEFALARCA ÖZÜR DİLEMİŞ


Öğrendiğimize göre o arama girişiminin ardından Murat Karayılan basın toplantısında bütün gazetecilerden özür dilemiş. İki saat sonra bir grup Türkiyeli gazeteciyle sohbet için bir araya geldiğinde de Karayılan özürünü tekrarlamış.

ONLAR TÜRK GAZETECİLER Mİ?

Olayın bir diğer yönü daha var... Sıraya girenlerin tamamı Türk gazeteciler gibi yansıtıldı. Ancak Kandil'e giden medyanın yarısı yabancı basından oluşuyordu.