HABER / SP

Kamalak İslam Barış Gücü'nü önerdi

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, NATO yerine İslam Barış Gücü'nu önerdi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, "Eğer Türk Ordusu'nun Kahramanmaraş'ı koruyacak kadar gücü olsaydı, gavurun patriotuna ihtiyaç duymazdı" dedi.

Memleketi Kahramanmaraş'ta, partililerle akşam yemeğinde bir araya gelen SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak, burada yaptığı açıklamada, dünyada 60 civarında İslam ülkesi bulunduğunu, bu ülkelerin bir olup beraber hareket etmesi gerektiğini söyledi. İslam aleminin bir araya gelmesiyle dünyada yeniden bir güç haline geleceğini belirten Başkan Kamalak, "Türk Ordusu dünyadaki beşinci büyük ordudur. Dünyada 60 civarında İslam ülkesi var. Her İslam ülkesinin kendine has ordusu var. Türk Ordusu'nun bir Almanya'dan, Fransa, Rusya, ABD ve İngiltere'den gelecek saldırıyı önleyecek gücü var mı? Eğer varsa patriotları getirmemesi lazımdı. Eğer Türk Ordusu'nun Kahramanmaraş'ı koruyacak kadar gücü olsaydı, gavurun patriotuna ihtiyaç duymazdı" diye konuştu.
İslam ülkelerini birlik olmaya davet eden Kamalak, dertlerinin makam ve mevki olmadığını söyleyerek "Milli Görüş'ü, Hanslar, Abrahamlar anladı ama Hasanlar ve İbrahimler anlamadı" Dedi.

İSLAM BARIŞ GÜCÜNÜ KURMAMIZ LAZIM

İslam ülkelerinin zincirin halkası gibi bir araya gelmesi, dayanışma içinde olması gerektiğini kaydeden Kamalak, "Müslüman Ülkeler Birliği'ni kurmamız lazım. İslam barış gücünü kurmamız lazım. İslam kültür birliği teşkilatını oluşturmamız lazım. İslam ekonomik ortak pazarını kurmamız lazım. İslam Para Birliği'ni kurmamız lazım. Bizi hep yanlış anladılar. Bizi anlayanlar da 'siz erken konuştunuz' dedi. Bizim derdimiz makam ve mevkiler değil. Tek derdimiz İslam alemini birleştirmekti. Davamızdan asla taviz vermedik" diye konuştu.

Yorumlar