BIST 5.192
DOLAR 18,81
EURO 20,43
ALTIN 1.164,91
HABER /  POLİTİKA

Kadın-erkeğin eşit olması mümkün değil!

Başbakan Erdoğan kadın ve erkeğin eşit olamayacağıyla ilgili sözlerine açıklık getirdi.

Abone ol

Başbakan Erdoğan, kadın ve erkeğin haklar konusunda eşit olabileceğini ancak fiziki olarak eşit olmayacağını söyledi.

Erdoğan, "Kadın-erkek fiziki olarak hiçbir zaman eşit olamaz. Bu mümkün değil. Mümkün olur mu? Erkek erkektir, kadın kadın" dedi.

Başbakan Erdoğan Hatay'da, Şehit Süleyman Yılmaz Lisesi, Şehit Ömer Faruk Adaş İlköğretim Okulu ve Şehit Mustafa Dolunay Anaokulu ile Hatay'ın ilçelerinde bulunan toplam 15 okulun resmi açılış törenine katıldı.

Erdoğan, ilköğretimde erkek öğrencilere 20, kız öğrencilere 25 lira, aynı şekilde orta öğretimde erkek öğrencilere 35 lira, kız öğrencilere de 45 lira destek verdiklerini söyledi.

FİZİKİ OLARAK ASLA EŞİT OLAMAZLAR

Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
''Bu yardımı, bu desteği anneye veriyoruz, babaya değil. İşte kadın-erkek eşitliğinin istismarını yapanlara söylüyorum. Bak bu sadece bir tanesi. Biz burada anneyi ön plana çıkarırken şefkatte anne, babaya göre daha farklı olduğu için bu adımı, bu tercihi yapıyoruz, istismarını değil. Cennet annelerin ayakları altına boşuna konmadı.

Kadın-erkek fırsat eşitliği diyoruz. Haklar konusunda eşitlik diyoruz. Yoksa fiziki eşitlikten bahsetmiyoruz. Kadın-erkek fiziki olarak hiçbir zaman eşit olamaz. Bu mümkün değil. Mümkün olur mu? Erkek erkektir, kadın kadın. Ama bunlar birbirinin tamamlayıcısıdır. Her ikisi bir arada olduğu zaman birbirini tamamlar ve o zaman aile meydana gelir.''