BIST 1.329
DOLAR 7,84
EURO 9,36
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Kadıköy'de dolmuş şoförlerinden 'Marmaray' eylemi

KADIKÖY'de hizmete açılan Marmaray ve metrobüs hattı nedeniyle işlerinin düştüğünü ileri süren bir grup dolmuş şoförü, kendileri için yeni hatlar açılmasını istedi. Grup adına yapılan açıklamada,  "Taksimetre takma hakkımızın daha önceki yıllarda olduğu gibi geri verilmesini istiyoruz” denildi.

Abone ol

Bostancı’da toplanan 50'ye yakın dolmuş şoförü, araçlarıyla  Bağdat Caddesi'nden ilerleleyerek Kadıköy'de duraklara geldi. Eylem sırasında trafik ekipleri de trafiğin etkilenmemesi ve bir kazanın yaşanması için güvenlik önlemi aldı.

İşlerimiz tamamen durma aşamasına gelmiştir

Burada grup adına açıklama yapan İstanbul Taksiciler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Albayrak   "Taksi dolmuş esnafıyız. Kadıköy grubu olarak 264 araçla hizmet ediyoruz. Anadolu yakası ve Avrupa yakası ağırlıklı çalışırken metrobüs hattının açılması sonucu işlerimiz ciddi manada düşmüştür. Son olarak Marmaray hattını açılması ile işlerimiz tamamen durma aşamasına gelmiştir. Yapılan yatırımları destekliyoruz fakat bundan esnafın en az etkilenmesi için çözüm üretilmesini istiyor, taksimetre takma hakkımızın daha önceki yıllarda olduğu gibi geri verilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Yapılan açıklamada ayrıca, " İstanbul Taksiciler Odası'na kayıtlıyız. Plakalarımız taksi plakası. Vergi dairesinde, esnaf sicilde taksi geçiyoruz. Rengimiz sarı olmasına rağmen sürekli, öteleniyoruz. Diğer çözüm önerimiz yeni hatların açılmasıdır" denildi.

Gup basın açıklamasının sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Ankara için son seçim anketi geldi kritik detay dikkat çekti Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Türkiye AB ile ticaret fazlası verdi
Ufka yolculuk sınav ödülleri neler 1. 2. ve kategori ödülleri listesi
Tuğba Özay eski partisi CHP'yi eleştirdi değişim şart
Sultanbeyli'de halk otobüsü gecekonduya çarptı
Ankapark giriş ücreti kaç para tam/öğrenci fiyat listesi
Doya Doya Moda Sabiha kimdir yaşı kaç evli mi? Sabiha Rümeysa eşi kim?
Yorumlar 3 yorum