BIST 1.527
DOLAR 7,28
EURO 8,78
ALTIN 403,68
HABER /  YEREL

Japon gezgin Türkiye'de Kelime-i Şehadet getirdi

Dünya gezisine çıkan ve Türkiye’deki son durağı Ordu olan Japon Norihiro Murata, belediye başkan yardımcısının yardımıyla Kelime-i Şehadet getirdi. Sosyal medyada paylaşılan o anlar ise izleyenler tarafından çok beğenildi.

Abone ol

Japonya’dan dünyayı dolaşmak için yola çıkan 27 yaşındaki gezgin Norihiro Murata, Türkiye’de farklı illeri dolaştıktan sonra Ordu’ya ulaştı. Kumru Belediye Başkan Yarımcısı Yusuf Arıncı ile tanışan Japon Norihiro Murata, Arıncı’nın misafiri oldu.

Örnek bir tavır sergileyerek Japon misafirine Türk misafirperverliğini anlatan ve evinde Türk yemeklerini tattıran Başkan Yarımcısı Arıncı, misafirinin Ordu’yu çok sevdiğini söyledi. Başkan Yardımcısı Arıncı’nın oğlu Enes Faruk, misafire Ordu’nun tarihi ve turistik yerlerini gezmesinde eşlik etti.

Japon gezgin, Kelime-i Şehadet getirdi

Dünya turuna çıkan gezgini 4 gündür evinde misafir eden Başkan Yardımcısı Arıncı, Japon misafirine Müslüman olmanın anahtarı olan ‘Kelime-i Şehadet’den, İslamiyet’ten, dinde zorlama olmadığından ve Müslümanlıktan bahsetti.

Kelime-i Şehadet getiren Başkan Yardımcısı Arıncı’ya, Japon gezgin Norihiro Murata da kendi isteği ile eşlik ederek söylenenleri tekrarladı. Sosyal medyada paylaşılan o anlar ise izleyenler tarafından çok beğenildi.

ÖNCEKİ HABERLER
Canan Karatay’a Edirne'den tepki şovmenlik yapma
2-4 Mart VarVar İndirimi'nde süper fırsatlar!
Susam yağının faydaları neler hafızayı güçlendirip unutkanlığı gideriyor!
Kayserispor, Güray Vural'ı TFF'ye şikayet etti
İsrail Filistinli engellinin evini bir kez daha yıktı
Devlet Bahçeli Davutoğlu'nun partisine ateş püskürdü: Stratejik çukur
Siz de Türk Telekom’a gelin yılın fırsatını kaçırmayın!
2020 okul tatil takvimi yarıyıl tatili ne zaman başlıyor kaç gün
Adana kebabında akılalmaz 'talaş' hilesi! Bunlar halk düşmanı resmen
Kimlik randevusu alma nasıl yapılır 2020 son gün ne zaman olacak?
Yorumlar