BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
POLİTİKA

İzmir'de AK Parti standına saldırdılar tepki çeken görüntüler kamerada

Demirören Haber Ajansı

İ ZMİR'in Konak ilçesi Alsancak semtinde Ak Parti Gençlik Kolları tarafından kurulan standa, 2’si kız, 4 kişi tarafından sözlü ve fiziki saldırıda bulunuldu. 'Gelin hep birlikte çadırı başlarına yıkalım' diyerek halkı galeyana getirmeye çalıştığı öne sürülen saldırganlara çevredeki vatandaşlar ve kentteki siyasiler tepki gösterdi.

Ak Parti İzmir Gençlik Kolları tarafından kentin farklı noktalarına yerleştirilen üye stantlarından biri de Alsancak Semti Kıbrıs Şehitleri Caddesi'ne konuldu. Ak Parti’li gençlerin geçen hafta pazar günü üye çalışması yaptığı sırada standın önüne gelen kimliği belirsiz 2’si kız 4 kişi, bağırarak hakaret içerikli söylemlerde bulundu.

Çevredekileri, ‘Gelin hep birlikte çadırı başlarına yıkalım' diyerek galeyana getirmeye çalıştığı öne sürülen bu kişiler, masadaki evrakı dağıttı. Bu sırada stantta görevli bazı gençler, "Recep Tayyip Erdoğan" diyerek slogan attı. Çevrede bulunan vatandaşlar da bu gruba tepki gösterdi. Olay anı ise cep telefonu kamerasına yansıdı.

Yıldıracağınızı mı sandınız?

Bu gelişme üzerine pek çok siyasi, sosyal medyadan olayı kınadıklarını ifade eden paylaşımlarda bulundu. Ak Parti İzmir İl Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan, sosyal medya hesabından saldırıyı kınayarak, "Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde Konak Gençlik Kollarımız tarafından kurduğumuz standa saldıran çapulcu provokatör takımını şiddetle kınıyorum. Sizler zorbalıklarınızla Tayyip Erdoğan'ın gençliğini yıldıracağınızı mı sandınız? Gafiller" dedi.

Olay anını anlatan Ak Parti'li gençlerden Ayşenur Kırkdişçioğlu, "Biz AK Parti Konak ilçesi olarak, ülke genelinde gönül seferberliği kapsamında AK Nokta çadırlarımızı kuruyoruz. O gün de AK Nokta çadırımızı kurduk. Üyelik çalışmalarımız iyi gidiyordu. Bir anda birkaç kişi geldi ve kışkırtıcı tavırlarla cumhurbaşkanımıza küfürler ve hakaretler yağdırdılar. Milleti galeyana getirip provokasyon yaptılar. 'Gelin hep birlikte çadırı başlarına yıkalım' dediler. Eğer halk galeyana gelseydi, biz linç edilmiş, hastanelik olmuştuk. Kendilerini şiddetle kınıyoruz. Ak Parti teşkilatı olarak bu konu genel merkeze yayıldı. Ben şahsen HDP veya CHP çadırının bir broşür uzatmasını saygıyla karşılıyorum. 'Benim siyasi görüşüm ayrıdır' diyerek teşekkür ediyorum. Bu şekilde insanları örgütleyenleri lanetle kınıyorum" dedi.

Olay anında el bileğinin ters döndüğünü anlatan Sema Artuç, "Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde çadırımızı kurmuştuk. Üye koçanlarımız elimizdeydi ve üye olmak isteyenleri üye yapıyorduk. İki kız iki erkek olmak üzere 4 kişilik bir grup bize karşıdan sloganlar atmaya başladı. Sayın Cumhurbaşkanımıza hakaret ettiler. Biz hiçbir şey demedik. Sonradan çadırımızı yıkmaya çalıştılar. Ağır hakaretlerde bulundular. Halkı da teşvik etmeye çalıştılar. Saldırı sırasında kolumdan yaralandım. Biri elimden sıkıca tuttu ve bileğimi çevirdi. Bileğim onların darbı sonucunda yara aldı. Hukuki süreç başlatıldı. Davamızın arkasındayız" diye konuştu.

Vatandaşlar tepki gösterdi

Gençlik kolları üyelerinden Mehmet Evirken ise, "Olay günü gönül seferberliği projesi kapsamında çalışma yürütüyorduk. Kimliği belirsiz 4 kişi geldi. Standımızı önce sözlü sonra fiziki olarak dağıtmak istediler. Vatandaşlar da buna bizden yana tepki verdi. 'Siz çocuklara ne yapıyorsunuz? Gençler burada çalışıyor' dediler. Vatandaşlar da onlara fiziki olarak tepki verdiler. Bizi bu şekilde yıldıramazlar. Biz görevimizi yapmaya devam edeceğiz. İçimizde burnundan ve elinden yaralananlar oldu. Biz hukuki süreci başlattık inşallah gerekli cezayı alacaklar" dedi.

Sitene Ekle
Yorumlar 91 yorum
ÖNCEKİ VİDEOLAR
İzmir'de sokak ortasında vahşet! Doğalgaz borusuyla dövdü
Onur Ünlü Hazar Ergüçlü'yü aldattı mı? Olay görüntüler
Kıvanç Tatlıtuğ'dan hayranlarına müjde! İki yeni anlaşmaya imza attı
Rize'de ilginç olay! Rögar kapağının altından gelen sesle kurtuldu 'kaçırıldım' dedi
Güvercin 15. bölüm fragmanı
Sen Çal Kapımı 15. bölüm fragmanı
Kuruluş Osman 30. bölüm fragmanı
Benim Adım Melek 36. bölüm fragmanı
AYM üyesi Engin Yıldırım'ın ışıkları çabuk söndü!
Bursa'da arabada giderken yılanla göz göze geldi araç sahibi o anları kaydetti