BIST 1.314
DOLAR 7,87
EURO 9,33
ALTIN 478,60
HABER /  GÜNCEL

İtaatsizlik ve başıboşluk! Terör örgütü PKK'yı operasyon korkusu dağıttı

 Terör örgütü PKK’nın yurtiçinde ve yurtdışında yapılan operasyonlarda etkisiz hale getirilen üst düzey teröristlerin yerini, örgüt içindeki korku nedeniyle dolduramadığı ortaya çıktı. Ayrıca terör örgütünün, MİT’in yurt içinde ve dışında kurduğu yerel istihbarat ağı ve 7/24 takipte olan İHA’lar nedeniyle kış üslenme yapmakta zorlandığı da bildirildi.

Abone ol

DHA’nın güvenlik uzmanlarından aldığı bilgilere göre, MİT, TSK ve emniyet operasyonlarıyla yurt içinde ve yurt dışında ağır kayıplar veren terör örgütü PKK’nın, etkisiz hale getirilen üst düzey teröristlerin yerini dolduramadığı kaydedildi. Örgütte uzun süredir bulunan teröristlerin öldürülme korkusuyla Türkiye’ye gelmek istemediği, bu nedenle örgüte yeni katılan, bölgeyi bilmeyen ve tecrübesiz teröristler sözde 'komutan' olarak görevlendirildiği belirtildi.  PKK’lı teröristlerin, yeni ve tecrübesiz sözde komutanların verdiği talimatları dikkate almadığı için, örgütte itaatsizlik ve başıboşluk yaşandığı ifade edildi.

Terör örgütü kış üslenmesi yapmakta zorlanıyor 

Terör örgütünün, MİT’in yurt içinde ve dışında kurduğu yerel istihbarat ağı ve 7/24 takipte olan İHA’lar nedeniyle kış üslenme yapmakta zorlandığı da öğrenildi. Teröristlerin TSK’nın aralıksız sürdürdüğü kara ve hava harekatları nedeniyle kırsalda da rahat hareket edemediği, kış üslenmesi adı verilen mağara ve yeraltı barınaklarına yerleşemedikleri belirtildi. Teröristlerin TSK’nın kara operasyonları ya da SİHA’lar tarafından etkisiz hale getirilmekten kurtulurlarsa, açlık, hastalık ve soğuktan ölmekten korkuyor.

Teröristler artık gizlenen elebaşlarına bağlılık duymuyor

Örgüt üyelerinin MİT’in yakın takibi ve TSK operasyonları nedeniyle uzun zamandır gizlenen terörist elebaşlarına da bağlılık ve güven duymadığı kaydedildi. Teslim olan ve yakalanan teröristler ifadelerinde, örgüt içinde bugüne kadar hiç olmadığı kadar başıboşluk ve itaatsizliğin yaşandığını, sözde komutanlardan gelen emirlerin yerine getirilmediği bildirildi. 

ÖNCEKİ HABERLER
PlayStation 5, Türkiye'de satışa çıktığı ilk gün tükendi
Binali Yıldırım, MÜSİAD EXPO Fuarı’na Erdoğan ile birlikte katıldı
Silivri'de sahte içki operasyonu! 4 kişi gözaltına alındı
Trabzon'da 19 yaşındaki genç bu hale geldiği feci kazayı anlattı: Ben atlayamadım
Borsa İstanbul rekor tazeledi! En yüksek seviye rekoru
Adana'da damadı 'astım ilacı' diye verdi kızı tanınmaz hale geldi
Yorumlar