BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  EKONOMİ

İşte Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında toplanan para

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zümrüt Selçuk, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasında bugüne dek 2 milyar 30 milyon 380 bin TL toplandığını bildirdi

Abone ol

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Kovid-19'la mücadele sürecinde, ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek amacıyla 30 Mart'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde başlatılan "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" başlıklı milli dayanışma kampanyasına ilişkin güncel durumu paylaştı.

Destek 2 milyar lirayı geçti
Kampanya kapsamında bugüne kadar toplam 2 milyar 30 milyon 380 bin 771 lira toplandığını açıklayan Selçuk, kampanya için vatandaşların toplam 6 milyon 405 bin 225 SMS attığını kaydetti.

Vatandaşlara destek olundu
Salgın sürecinde ekonomik ve sosyal destek paketleriyle vatandaşlara destek olunduğunu vurgulayan Selçuk, milli dayanışma kampanyasıyla da ihtiyaç sahibi vatandaşlara ilave destekler sunulmasının amaçlandığını belirtti.

Kampanyanın devam etmesi için çağrı
Bakan Selçuk, devlet ve milletin bu zor dönemde el ele vererek, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için örnek bir dayanışma sergilediğine işaret ederek, "Kampanyaya katkıda bulunan, destek veren yüce gönüllü milletimizin her bir ferdine teşekkür ediyorum. Bu iyilik hareketine kampanya sona erinceye kadar desteğinizin devam etmesi çağrısında bulunuyorum." ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
HES kosu nedir HES kodu nasıl alınır? 2020 HES kodu alma ekranı
Libya Dışişleri Bakanlığı, başkentin güneyinde yabancı paralı asker cesedi bulunduğunu açıkladı
Basın İlan Kurumu'ndan 'Rekor ‘Altun’ cezası' açıklaması
Bayram harçlığı başvuru 2020 formu kaç para ödenecek?
Deniz Türüç: Fenerbahçe'nin olduğu her yerde kupa konuşulur
Grip aşısı olacakların listesi 2020 e nabız nereden abkılır?
Yorumlar 6 yorum