BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL

İstanbul'da 'Uzaktan evlilik ağır geldi' diyen eşi kızıyla evi terk eden kocanın 'velayet' savaşı

İSTANBUL'da Sedat Özgüner (37) evlendiği eşinin bir süre sonra 'Aileden uzakta evlilik bana ağır geldi' demesiyle intihara kalkıştığını öne sürdü. Çocuğunu da alıp Diyarbakır'daki ailesinin yanına giden iddiaların hedefindeki eş, telefonlara ve mesajlara cevap vermedi. Eşinin evi terk etmeden önce gizlice boşanma davası açmasıyla şoka uğrayan Özgüner, 'kızımın velayetini istiyorum' dedi.

Abone ol

İstanbul'da yaşayan 37 yaşındaki Ziraat yüksek mühendisi Sedat Özgüner 7 yıl önce A., Özgüner'le evlendi. Bir kız çocukları dünyaya gelen Sedat Özgüner'in eşi A., iddiaya göre 'Uzakta evlilik bana ağır geldi.' diyerek ilaç içip intihar girişiminde bulundu. Daha sonra da çocuğunu alıp Diyarbakır'daki ailesinin yanına gitti. Velayet anneye verildi. Mahkeme kararına rağmen baba Özgüner çocuğuyla görüştürülmüyor.  

Sedat Özgüner, çocuğunun annesi A'nın, mahkeme kararı olmasına rağmen son aylarda çocuğunu göstermediğini telefonlara ve mesajlara da cevap vermediğini öne sürdü. Sedat Özgüner, "2012 yılında evlendik. Diyarbakır'dan İstanbul'a gelen eşim her şey yolunda giderken, maddi-manevi sıkıntısız bir evlilik birliği içindeyken, evliliğin 4. Ayı sularında 'Uzakta bir evlilik bana ağır geldi' diyerek ben işteyken bir kutu ilaç içmek suretiyle intihar girişiminde bulundu. Bu evliliğe, yeni hayatına alışması, adapte olması için yakından ilgilendim." dedi.

"Her yıl yaz ve kış olmak üzere tatiller, seyahatler yaptık"

Özgüner, "Tüm maddi ve manevi desteği sunarak, mutlu bir evlilik arayışına seferber edip, birlikte her yıl yaz ve kış olmak üzere tatiller, seyahatler yaptık. Hatta her yıl yılda 4-5 kez de ailesinin yaşadığı Diyarbakır'a gittik. Ancak 14.08.2018 günü çocuğumun annesi çocuğumuz B'yi de alarak evi terk etti. Sonrasında öğrendiklerim ise beni şok etti. Çünkü daha yanımdayken gizlice boşanma davası açmış. İddiaları çürüten delilleri de mahkemeye sundum. Sonrasında SGK üzerinden eşimle ilgili araştırma yaptım. Yine benle beraberken gizlice 'Ruh ve Sinir Hastalıkları' ilaçları kullandığını ortaya çıkardım. Bu belgeleri de mahkemeye sundum. Ben kızımın velayetini istiyorum." dedi.

"Nafaka pazarlığı bile yaptı"

Olayı anlatmaya devam eden Özgüner, "Her defasında bir yolla çocuğumun annesiyle konuştuğumda bunu maddi olaya çeviriyor. Hatta kızımı kullanarak benimle nafaka pazarlığı bile yaptı. Bununla ilgili sms kayıtları da mevcut. Bunları da mahkemeye sundum. Tüm bu olaylardan kızım da etkileniyor. Psikolojik etkilenmenin dışında eğitim olarak da etkilenmeye başladı. Büyükçekmece'de bulunan özel bir akademi okulundaki eğitimi de yarıda kaldı." diye konuştu.

"Bu mesajı alınca kendimden geçtim"

Özgüner şöyle devam etti:

"Kızımın kimlikte bulunan ismini bile söylemiyorlar. Başka bir isimle hitap ediyorlar. Ben görüştüğüm zamanlarda defalarca kendisine isminin B, olduğunu söyledim. Kızım bana da tepki vererek isminin B. olmadığını söylüyor. Bu bile çocukta travma yaratıyor. Bu kimlik karmaşası videolarını da mahkemeye delil olarak sundum. Koronavirüsün ilk başladığı günlerde çocuğumun annesi bana mesaj attı.  'Annem ve babam karantinaya alındı, bana bir şey olursa çocuk sana emanet, gelir alırsın'. Bu mesajı alınca kendimden geçtim. Günlerce uyuyamadım. Silivri'de bulunan müstakil eve getirmek istedim. Ancak burada bile benle pazarlık yapmaya çalıştı. En son kızımın yanındayken İstanbul'a götürmemi istedi. Hatta aldığım oyuncaklara da annem kızar diyerek istemiyordu. Beni kendisini sevmemekle suçluyor. Beni seviyorsan neden yanımda değilsin diyor. Bir baba olarak bu söylediklerine nasıl dayanılır. Sadece cevap olarak polis amcaların izin verdiğinde yanımda olursun diyorum. Baba Özgüner, mahkemeye sunduğum delillerin dikkate alınmasını ve kızımın velayetinin bana verilmesini istiyorum."

ÖNCEKİ HABERLER
İzmir'deki depremde 91 saat sonra kurtarılmıştı! Ayda'nın yoğun bakımdaki tedavisi sona erdi
Efsane cuma indirimleri 2020 ne zaman Black Friday indirim listesi
Yozgat'ta operasyon düzenlendi! Bin 300 tane geçirildi
Milli Savunma Bakanlığı: Irak'ın kuzeyinde 2 terörist etkisiz hale getirildi
Koronavirüste antikor tedavisi günümüzde mümkün mü? Bilim kurulu üyesi yanıtladı
Süt kazanında banyo yapan işçilerden 'pes' dedirten savunma
Taksim Meydanı'nda kaza; şoka girdiler 
Hepsiburada indirim günleri 2020 ne zaman başlıyor kaç gün sürecek?
Son tarih 2 Aralık! Burdur'da HES koduyla eşleştirme zorunluluğu geldi
Ayasofya'da Venedik komutanı Dandolu'nun 800 yıllık mezarın sırrı çözülüyor
Yorumlar 1 yorum