BIST 1.342
DOLAR 7,88
EURO 9,40
ALTIN 458,28
HABER /  YEREL

İstanbul'da aynı bahçede! 40 yıllık bina hasarlı 172 yıllık bina dimdik ayakta

İSTANBUL 5.8 büyüklüğünde depremle sarsıldı. hasar tespit çalışmaları devam ederken Üsküdar'da 40 yıllık binanın hasarlı 182 yıllık binanın sapasağlam ayakta olması herkese pes dedirtti. Bianalar havadan görüntülendi.

Abone ol

İstanbul’da geçtiğimiz günlerde meydana gelen 5,8 büyüklüğündeki depremin ardından kentteki bazı okullarda hasar tespit çalışmaları yapılmıştı. İstanbul genelinde 29 okul az hasarlı ve ağır hasarlı olarak tespit edilmiş, o okulların öğrencileri bir süreliğine başka okullara taşınarak eğitim öğretimlerine orada devam etmeleri sağlanmıştı. O okullardan biri olan Üsküdar’daki Burhan Felek Anadolu Lisesinin yaklaşık 40 yıl önce yapılan binasında çalışmalar sonucunda hafif hasar tespit edildi.

Aynı bahçede bulunan ve 172 yıl önce yapılan tarihi bina ile çevredeki 88 yıllık binanın ise hasarsız olduğu tespit edildi. Hasar gören okulun öğrencilerinin bir kısmı 172 yıllık binaya, bir kısmı da 88 yıllık binaya taşınarak eğitim öğretime burada devam edilmeye başlandı.
Depremde hasar gördüğü tespit edilen okul binası ile hasarsız olduğu tespit edilen 172 yıllık bina ile 88 yıllık bina drone ile havadan görüntülendi.

ÖNCEKİ HABERLER
Prof. Dr. Nilgün Atakan: Her 4 kişiden birinde ürtiker hastalığı görülüyor
Gülenay Kalkan kaç yaşında Tarık Ünlüoğlu'nun ikinci eşi kimdir?
Donk: İyi oynadık ve iyi bir mücadele sergiledik
Tarık Ünlüoğlu'nun ilk eşi kimdir tam 11 yıl evli kaldılar
76 yaşındaki şüphelinin yaptıklarını duyunca inanmayacaksınız
Antalya'da her yerde aranıyor! Yol ortasında yakılmış halde bulundu
Yorumlar 1 yorum