BIST 1.409
DOLAR 8,08
EURO 9,68
ALTIN 451,20
HABER /  GÜNCEL

İstanbul Valiliği'nden yemek dağıtım açıklaması

İSTANBUL VALİLİĞİ, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamayla, koronavirüs nedeniyle yapılacak yemek dağıtım faaliyetlerinin belli bir düzene sokulması noktasında uyarılarda bulunuldu.

Abone ol

İstanbul Valiliği'nden açık alanlarda yemek dağıtımına ilişkin açıklama yapılırken, "Meydan, park-bahçe ve cadde gibi açık alanlarda yemek dağıtılması, başta sağlık şartları olmak üzere, temizlik ve sosyal mesafe açısından uygun görülmemektedir" denildi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; ''İstanbul’da Koronavirüs salgınına karşı geçtiğimiz Mart ayından bu yana Valiliğimiz, Kaymakamlıklarımız, Belediyelerimiz, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımız, Muhtarlarımız ve STK’larımızla işbirliği içinde mücadele veriyoruz. 

Bu kapsamda ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza kamu eliyle ulaştırılan sosyal yardımların yanı sıra; sokağa çıkması kısıtlanan, ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın zorunlu ihtiyaçları, VEFA Sosyal Destek Gruplarımızca karşılanmaktadır.

Diğer yandan, İlimizdeki sivil toplum kuruluşlarımızın geçmişten beri yerine getirdikleri hayır işleri de kamu eliyle yürütülen sosyal destek çalışmalarımıza güç katmaktadır.

Kadim yardımlaşma ve dayanışma geleneğimizi sürdüren sivil toplum kuruluşlarımızın bu hizmetleri, her türlü takdirin üzerindedir. Bu amaçla emek veren gayret gösteren bütün gönüllülerimize, milletimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Sivil Toplum Kuruluşlarımıza yakışır bir şekilde aşevi hizmeti verilmesi, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza pandemi kurallarına uygun ve soğuk kış şartlarından koruyarak yemek hizmeti sunulması önem arz etmektedir.

Bu itibarla; meydan, park-bahçe ve cadde gibi açık alanlarda yemek dağıtılması, başta sağlık şartları olmak üzere, temizlik ve sosyal mesafe açısından uygun görülmemektedir.

Bu nedenle yemek dağıtımının, pandemi tedbirlerine riayet edilerek, sivil toplum kuruluşlarımızın merkezleri veya aşevlerindeki kapalı alanlarda ya da ihtiyaç sahiplerinin yaşadığı evlere ulaştırılarak yapılması uygun olacaktır.

Konuyla ilgili olarak kaymakamlıklarımız, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşlarımız bilgilendirilmiştir. Güvenlik güçlerimiz konuyu hassasiyetle takip edecektir.''

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan dikkat çeken çağrı
Gönül Dağı dizisi nerede çekiliyor Gedelli nerede hangi ilde?
Gönül Dağı oyuncuları kadroda kimler var tam oyuncu kadrosu
Gönül Dağı Asuman kimdir kaç yaşında oyuncunun gerçek adı ne?
Avustralya’yı karıştırmıştı Türk güvercini çıktı! Meğer ayağındaki etiket...
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Yarbay Cömert'in ailesine başsağlığı diledi
Derby County'de yeni menajer Wayne Rooney
Başhekim Op. Dr. Aziz Ahmet Surel açıkladı! Aşılananlarda ciddi yan etki görüldü mü?
Karabük'te haddehanedeki işçi feci şekilde can verdi
Hakkari'den Türkiye'yi gururlandıran başarı: Dünya matematik şampiyonu oldu
Yorumlar