BIST 1.441
DOLAR 8,42
EURO 10,19
ALTIN 493,43
HABER /  GÜNCEL

İstanbul patlaması sonrası flaş gelişme! Soylu duyurdu

İSTANBUL patlaması sonrası yeni bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beşiktaş'taki saldırı sonrası 13 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Abone ol

İSTANBUL patlaması sonrası son dakika bir gelişme yaşandı. 30'u polis 38 kişinin şehit olduğu İstanbul Beşiktaş’taki hain saldırı sonrasında 13 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Beşiktaş’ta düzenlenen terör saldırısı sonrasında 13 kişinin gözaltına alındığını İçişleri bakanı Süleyman Soylu duyurdu.

Bakan Soylu terör eylemiyle ilgili yaptığı açıklamada, şöyle konuştu:

SOYLU: ŞEHİT SAYISI 38'E YÜKSELDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Beşiktaş'taki bombalı saldırıda şehit olanların sayısının 38'e ulaştığını, 155 vatandaşın ise hastanede tedavi gördüğünü açıkladı. Soylu, saldırı ile ilgili 13 kişinin gözaltında olduğunu belirtti. Soylu, "Bunların 30'u polis memuru ve emniyet görevlisi. 7 sivil vatandaşımız. Birisinin kimliği tespit edilemedi. Hastanelerde 14'ü yoğun bakımda, 5'i ameliyatta toplam 155 vatandaşımız var. Toplam 13 kişi gözaltına alındı. Sabah Başbakan Yardımcımız da paylaştı.

PKK'YI İŞARET EDİYOR

Fail olarak PKK'yı işaret ediyor. Olayın nasıl planlandığı, ne zaman planlandığı konusundaki çerçeve arkadaşlarımızda var. Soruşturmanın yürütülmesi, operasyonun devamı açısından bu konuda değerlendirmede bulunmayacağız. Tekrar milletimizin başı sağolsun. Bu alçak saldırılar muhakkak bizleri derinden yaralamaktadır. Ailelere ve milletimize acı vermekte, ateş düşürmektedir. Bizim sorumluluğumuz kenetlenmek, birlik ve beraberlik içinde olmak, aynı zamanda karşı karşıya kaldığımız bu alçaklığı bu coğrafyada bir daha yüzeye çıkamayacak şekilde bertaraf etmektir. Bu alçak saldırılar bizi yıldırmıyor, tam tersi millet olarak kenetliyor" diye konuştu.  Türkiye'nin PKK, DEAŞ ve FETÖ terör örgütlerinin hedefinde olduğunu söyleyen Soylu, "Güvenlik kuvvetlerimiz 24 saat bu konuda tedbir almaktadır. Vatandaşımızın huzur ve güvenliği için çalışmak, ele gelen istihbaratları en üst seviyede değerlendirip milletimizin bundan olumsuz etkilenmemesini sağlamak için çaba sarf ediyor. Bu konuda elbette ki gerek DEAŞ'ın, gerek PKK'nın, gerekse FETÖ'nün özellikle içinde bulunduğumuz süreçte Türkiye'nin huzurunu ve istikametini bozabilmek için yoğun bir çabası var. Buna ait her türlü istihbarat değerlendirilmekte"
ÖNCEKİ HABERLER
DAEŞ kritik bölgeyi tekrar ele geçirdi!
Hain saldırı sonrası ABD ve Avrupa'dan ilk açıklama!
Mevlid Kandili resimli mesajları ve okunacak duası
İstanbul'da patlama son dakika haberler geliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan acı haberi verdi
Görgü tanıkları dehşet gecesini anlattı!
ABD Büyükelçiliği'nden saldırı açıklaması
Göz6 10 Aralık 2016 kim elendi?
Başbakan Yıldırım'dan flaş açıklama!
"Şafakta asacağız" sözleri boş değildi!
Yorumlar 4 yorum