HABER /  POLİTİKA

Cumhurbaşkanı Erdoğan acı haberi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'daki hain saldırıyla ilgili olarak "maalesef şehit ve yaralılarımız" var açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan İstanbul'da meydana gelen hain saldırıda şehitlerin olduğunu duyurdu. Terörün çirkin yüzünü İstanbul'da bir kez daha gösterdiğini söyleyen Erdoğan, millet olarak bu canilerin peşini asla bırakmayacaklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da dün gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili açıklama yaptı. Terörün her türlü değeri ve ahlakı çiğneyen yüzünün en çirkin haline İstanbul'da bir kez daha şahit

olunduğunu söyleyen Erdoğan, terör örgütünün adının ve yönteminin herhangi bir önemi olmadığını kaydetti. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından bazı satır başları:

"Son yıllarda defalarca yaşadığımız bu alçak saldırıyı yapan terör örgütünün adının ve yönteminin herhangi bir önemi yoktur. PKK’sıyla, DEAŞ’ıyla, FETÖ’süyle tüm terör örgütleri aynı amaç için ülkemize ve milletimize saldırmaktadır.

Terörle mücadele eden Türkiye’nin ve Türk milletinin yanında yer almak yerine, terör örgütlerini ve teröristleri desteklemeyi tercih eden ülkelerin, bu olaydan sonra farklı davranmalarını beklemek için sebebimiz kalmamıştır.

"KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN"

Allah’ın yardımıyla, ülke ve millet olarak, terörün, terör örgütlerinin, teröristlerin ve elbette onların arkalarındaki güçlerin üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bu saldırılar, bizim şevkimizi ve kararlılığımızı törpülemek yerine, tam tersine daha da keskinleştiriyor. Mücadelesini, “ölürsem şehit, kalırsam gazi” anlayışıyla veren bir milleti yolundan döndürecek bir silah daha icat edilmemiştir.

"PEŞLERİNİ ASLA BIRAKMAYACAĞIZ"

Biz, meselelerimizin üzerinden gelecek dirayete ve cesarete sahibiz. Tıpkı bölücü terörle mücadelede, tıpkı 15 Temmuz’da verdiğimiz şehitlerimiz gibi, bu gece Beşiktaş’taki kayıplarımızı da yüreğimize gömecek, onların hatıralarını ilanihaye yaşatacak, ama aynı zamanda hedeflerimiz doğrultusunda kararlı bir şekilde yürümeye devam edeceğiz. Bin yıldır bu toprakları vatan yapmak için döktüğümüz kanlara yenilerinin eklendiğini, ekleneceğini bilerek, mücadelemizi durmadan, duraksamadan sürdüreceğiz. Devlet ve millet olarak bu olayın ve müsebbibi canilerin peşini asla bırakmayacağız."

ÖNCEKİ HABERLER
Görgü tanıkları dehşet gecesini anlattı!
ABD Büyükelçiliği'nden saldırı açıklaması
Göz6 10 Aralık 2016 kim elendi?
Başbakan Yıldırım'dan flaş açıklama!
"Şafakta asacağız" sözleri boş değildi!
Hercai 14. bölüm fragmanı
Yorumlar 6 yorum