BIST 1.454
DOLAR 8,31
EURO 10,11
ALTIN 500,42
HABER /  DÜNYA

Hain saldırı sonrası ABD ve Avrupa'dan ilk açıklama!

İstanbul'daki hain patlamanın ardından İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, İstanbul'daki saldırıya ilişkin resmi Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Abone ol

ABD Büyükelçiliği, Twitter hesabından, İstanbul'da meydana gelen patlamayı kınadı.

Twitter'dan yapılan açıklamada, "Kalplerimiz ve dualarımız bu gece Istanbul halkıyla birlikte. Bu geceki korkak saldırıyı kınıyor, teröre karşı yanında yer aldığımız Türk halkının cesaretine saygı duyuyoruz" denildi. Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price da ABD'nin, İstanbul'daki terör saldırısını en güçlü şekilde kınadığını bildirdi.

Avrupa Konseyi ise İstanbul'daki bombalı saldırıyı kınayarak, masum sivillerin hayatını kaybettiği saldırıya karşı tüm Avrupalı hükümetlerin Türkiye'nin yanında ve dayanışma içerisinde olduğunu bildirdi.Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Sözcüsü Daniel Holtgen, yaptığı açıklamada, "Tüm Avrupalı hükümetlerle birlikte, İstanbul'da gerçekleşen ve masum sivillerin hayatını kaybettiği terör saldırısını kınıyoruz" ifadelerine yer verdi.

Holtgen, Türkiye'nin, İstanbul'daki terör saldırısı sonrası Avrupalı hükümetler ve Avrupa Konseyi'nin, dayanışma ve desteğine itimat edebileceğini dile getirdi.

İNGİLİZ HÜKÜMETİ, İSTANBUL'DA GERÇEKLEŞEN TERÖR SALDIRISINI KINADI

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, İstanbul'daki saldırıya ilişkin resmi Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Johnson, açıklamasında, "İstanbul’daki saldırıyı kınıyorum. Düşüncelerim, olaydan etkilenenlerle birliktedir. Birleşik Krallık, terörle mücadelede Türkiye ile çalışmaya bağlı." ifadelerini kullandı.

BEYAZ SARAY'DAN KINAMA

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price, ABD'nin, İstanbul'daki terör saldırısını en güçlü şekilde kınadığını bildirdi.

 
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi (NSC) Sözcüsü Price, yaptığı yazılı açıklamada, "ABD, bugün İstanbul'da çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine ve yaralanmasına sebep olan terör saldırısını en güçlü şekilde kınamaktadır." ifadelerine yer verdi.

Saldırının polisleri hedef aldığını belirten Price, "Dualarımız saldırıda hayatını kaybedenler, onların aileleri ve tüm Türk milleti iledir. Türkiye'yi, ABD'yi ve küresel barış ile istikrarı tehdit eden tüm teröristlere karşı NATO müttefikimiz Türkiye ile dayanışma halindeyiz." değerlendirmesinde bulundu.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul'daki saldırı sonrası bir günlük milli yas ilan edildi!
Mevlid Kandili resimli mesajları ve okunacak duası
Yıldırım'dan hain saldırıyla ilgili açıklama
Cumhurbaşkanı Erdoğan acı haberi verdi
ABD Büyükelçiliği'nden saldırı açıklaması
Göz6 10 Aralık 2016 kim elendi?
Başbakan Yıldırım'dan flaş açıklama!
"Şafakta asacağız" sözleri boş değildi!
AK Parti ve MHP'den ortak açıklama!
Beşiktaş'ta neler oluyor işte son durum
Yorumlar 7 yorum