BIST 1.210
DOLAR 7,86
EURO 9,29
ALTIN 483,18
HABER /  GÜNCEL

İstanbul hava durumu kar kaçta başlayacak?

İstanbul'da beklenen kar yağışı başladı. Hava durumu raporlarına göre Beylikdüzü'nde başlayan kar yağışı öğleden sonra artacak. Peki İstanbul'da bugün okullar tatil olur mu?

Abone ol

İSTANBUL'da beklenen kar yağışı dün gece saatlerinde başladı. Hava durumu raporlarına göre kar yağışı öğleden sonra bastıracak özellikle yüksek kesimlerde etkili olacak. Sabah saatlerinde Beylikdüzü taraflarında tipi şeklinde başlayan kar yağışı öğleden sonra İstanbul ve Kocaeli çevresinde etkisini arttıracak. Peki İstanbul'da bugün okullar tatil olur mu, gözler İstanbul Valiliği'nden gelecek haberlerde.  Meteoroloji kar yağışının bu gece etkisini daha da arttıracağını açıkladı. Bu durum yarın yani 18 şubat Çarşamba günü okulların tatil olma ihtimalini kuvvetlendiriyor.

ÇARŞAMBA GÜNÜ ETKİSİNİ ARTTIRIYOR

Marmara Bölgesinin doğusunda halen yağmur şeklinde devam eden yağışın bugün (16.02.2015 Pazartesi) akşam saatlerinden sonra ve gece saatlerinde karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde kar yağışı şeklinde devam edeceği, yarın (17.02.2015 Salı) sabah saatlerinden itibaren ise yağışların kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte İstanbul il genelinde kar yağışına dönüşeceği tahmin ediliyor. 18.02.2015 Çarşamba günü kar yağışının etkisini arttıracağı ve 19.02.2015 Perşembe günü öğle saatlerine kadar aralıklarla ve zaman zaman kuvvetli kar sağanağı şeklinde devam edeceği bekleniyor. Bu süre zarfında kar yağışlarının, ilçe bazında değişiklikler göstermek üzere yerde 10-25 cm arasında kar örtüsü oluşturacağı tahmin ediliyor.Zaman zaman fırtına şeklinde esecek kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte, yoğun kar yağışının neden olabileceği kara, hava, deniz ulaşımında aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusunun kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden itibaren bölgenin doğusunda zaman zaman yoğun olması bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

screen-shot-2015-02-17-at-9.12.10-am.png
HAVA SICAKLIĞI

4 ila 6 derece azalacak. Rüzgar Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/s) ve zaman zaman kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Yağışların zaman zaman yoğun kar şeklinde olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

İSTANBUL'A BEKLENEN KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Saat 04.30’da kentin yüksek kesimlerinde etkili olmaya başlayan kar yağışı nedeniyle, Sarıyer ve Üsküdar’ın yüksek kesimleri karla kaplandı; evlerin çatıları beyaza büründü. Kar yağışı kentin yüksek kesimlerinde hafif şekilde etkisini sürdürüyor.

hava-durumu-1.20150217084025.jpg

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kar küreme ve tuzlama araçları da, önceden belirlenen ana arterlerde hazır bekletiliyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA NASIL OLACAK?

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Çok bulutlu, bölgenin doğusu ve Kırklareli çevreleri ile Çanakkale'nin doğu ilçelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/s), bölgenin batısında kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor. Bölgede sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)
BİLECİK Çok bulutlu ve kar yağışlı   0
BURSA Çok bulutlu ve kar yağışlı   2
EDIRNE Parçalı ve çok bulutlu   2
İSTANBUL Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.   2
EGE Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Kuzey Ege'nin bölgenin iç kesimlerinde, gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olarak (30-60 km/s), kıyılarda kısa süreli fırtına (50-70 km/s), gece saatlerinde Güney Ege kıyılarında fırtına (60-80 km/s) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
A.KARAHISAR Çok bulutlu ve aralıklı hafif kar yağışlı   1
AYDIN Parçalı ve çok bulutlu   12
IZMIR Parçalı bulutlu   9
MUĞLA Parçalı ve çok bulutlu   10
AKDENİZ Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimleri ile Adana ve Hatay çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerde yağmur ve sağanak, iç ve yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın gece saatlerinde Batı Akdeniz kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) eseceği tahmin ediliyor.
ADANA Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı   14
ANTALYA Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde İbradı, Akseki ve Gündoğmuş ilçeleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı   15
K.MARAŞ Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu   8
MERSIN Çok bulutlu   14
İÇ ANADOLU Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
ANKARA Çok bulutlu, hafif olmak üzere kar yağışlı   1
ESKISEHIR Çok bulutlu, hafif olmak üzere karla karışık yağmur ve kar yağışlı   0
KIRŞEHİR Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı   3
KONYA Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı   2
BATI KARADENİZ Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.
BARTIN Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.   2
BOLU Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı   -1
DÜZCE Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden itibaren yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.   2
ZONGULDAK Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.   2
ORTA ve DOĞU KARADENİZ Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgenin yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
ORDU Çok bulutlu ve karla karışık yağmur ve kar yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.   4
SAMSUN Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.   3
TOKAT Çok bulutlu ve kar yağışlı   1
TRABZON Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.   4
DOĞU ANADOLU Çok bulutlu ve bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Tunceli, Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin kuzey ve doğusunun yüksek ve eğimli yerlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
AĞRI Çok bulutlu ve kar yağışlı   -4
ERZINCAN Çok bulutlu ve kar yağışlı   2
ERZURUM Çok bulutlu ve kar yağışlı   -2
MALATYA Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı   5
GÜNEYDOĞU ANADOLU Çok bulutlu, bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur, kuzeyi ile yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgede yer yer pus ve sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.
DIYARBAKIR Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu   9
GAZIANTEP Çok bulutlu ve yağmurlu   9
SANLIURFA Çok bulutlu ve yağmurlu   11
SİİRT Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmurlu   9
ÖNCEKİ HABERLER
Özgecan Aslan üzerinden iğrenç reklam
Survivor'un taze aşıkları Anıl ve Gizem!
Özgecan Aslan eylemleri nerede ne oldu?
Özgecan Aslan için Mersin'in kararı
Özgecan Aslan için Kızılay'da eylem
Masumlar Apartmanı kitabı özeti Masumlar Apartmanı yazarı kimdir?
Yorumlar