BIST 1.212
DOLAR 7,81
EURO 9,27
ALTIN 483,38
HABER /  GÜNCEL

İstanbul Bilgi Üniversitesi satıldı! Bakın kime kaç paraya gitti?

Laureate International Universities bünyesinde bulunan İstanbul Bilgi Üniversitesi resmen satıldı. Üniversiteyi Can Holding aldı. Anlaşma tutarının 90 milyon dolar olduğu öğrenildi.

Abone ol

Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu satışın ardından açıklamada bulundu.

'Can ailesi destekçilerimiz arasına katıldı' 

Vakıf’tan yapılan açıklamada, “1994 yılında kurulan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı'na yeni destekçilerimiz katılmıştır. Bu doğrultuda Can Ailesi, vakfımızın destekçileri arasındaki yerini almıştır” ifadeleri kullanıldı.

Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı Yönetim Kurulu akademik ve idari kadrolarda bir değişiklik olmayacağının altını çizerken açıklamasının tamamında şu ifadeleri kullandı:

Bilime ve eğitime destek vermek, üniversite eğitimine yeni bir soluk getirmek amacıyla, 1994 yılında kurulan Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı'na yeni destekçilerimiz katılmıştır. Bu doğrultuda Can Ailesi, vakfımızın destekçileri arasındaki yerini almıştır. Destekçi katılımlarının, gerek vakfımızı gerekse vakfımız tarafından kurulan İstanbul Bilgi Üniversitesi'ni olumlu yönde etkilediğini geçmişimiz bize göstermektedir.

‘Akademik kadrolarda değişiklik olmayacak’

Üniversitemizin mevcut yönetimi ile akademik ve idari kadroları bir değişiklik olmaksızın görevine devam ederken; Laureate Uluslararası Üniversiteler Ağı başta olmak üzere diğer tüm uluslararası iş birlikleri de büyüyerek sürecektir.

Üniversitemiz dün olduğu gibi bugün de eğitim yolculuğuna “Okul için değil, yaşam için öğrenme” ilkesiyle devam etmektedir. Yeni dönemde de öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve idari kadromuzla birlikte ülkemiz eğitim hayatına sağlayacağımız katkıların artacağına inancımız tamdır.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri İşte İstanbul'da ilçelere göre metrekare birim fiyatları... En düşük ve en yüksek ilçeler Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Endonezya'da bir adam karısını ısırarak öldürdü
IMF'de açıklama: Ticaret gerginliğinin en büyük kurbanı küresel ekonomi
Akdeniz'de 4.5 büyüklüğünde deprem korkuttu
Sinop'ta bir restoranın önünde silahlı kavga: 1 ölü, 6 yaralı
Portekiz'de yılın futbolcusu Ronaldo
Joe Biden kiminle evli eşi Jill Biden kaç yaşında?
Yorumlar