BIST 1.112
DOLAR 8,35
EURO 9,67
ALTIN 504,29
HABER /  GÜNCEL

İŞID, 49 Türk rehineyi serbest bıraktı!

IŞİD aralarında Türkiye'nin Musul Konsolosu ile bebeklerin de bulunduğu 49 Türk'ü serbest bıraktı. Rehineler Türkiye'ye getirildi.

Abone ol

IŞİD'in elinde rehin bulunan 49 Türk vatandaşı Türkiye'ye getirildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, IŞİD tarafından alıkonulan Musul Başkonsolosu ve 48 çalışanının bu sabah saat 05.00 sıralarda ülkemize giriş yaptığını söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bu gece sabaha karşı vatandaşlarımızı aldık ve ülkemize getirdik. Sabaha karşı saat yarım sularında ilk temaslarımız yoğunlaştı ve sabah 05.00'de de ülkemize geldiler. Gece boyu yakından takip ettik gelişmeleri, biraz önce Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. Bu mutlu olay hepimizi güzel bir sabaha hazırladı" dedi.

AHMET DAVUTOĞLU ZİYARETİ YARIM KESTİ

Bakü'deki porgramını yarıda kesen Davutoğlu, ''Ben de biraz sonra Bakü'den ayrılarak, vatandaşlarımızla, başta başkonsolosumuz olmak üzere bütün kardeşlerimizle kucaklaşmak üzere ülkemize döneceğim. Şu anda rehinelerimiz sınırdan girdiler, Urfa'ya doğru hareket halindeler. Ben de buradan doğrudan Urfa'ya gideceğim, rehinelerimizle buluşacağım'' ifadelerini kullandı.

SERBEST KALAN TÜRKLER'DEN İLK KARE...

IŞİD'in 11 Haziran'da kaçırdığı Musul Başkonsolosu ve 48 çalışanı, sabaha karşı Türkiye'ye getirildi. 49 Türk, Şanlıurfa'da bir kamu binasında bekletiliyor. 

uuu.20140920090348.jpg
 

ÖNCEKİ HABERLER
Gezi ve 17 Aralık darbe girişimi miydi?
Genelkurmay: PKK mahkeme kurdu...
Türkiye'deki IŞİD trafiğini 'abi' çözdü!
Cemaate deri toplatmamak için...
Soma'da o imzalar sahte çıktı!..
KYK burs başvurusu ne zaman bitecek, kaç gün sürecek?
Yorumlar 42 yorum