BIST 1.461
DOLAR 8,26
EURO 10,07
ALTIN 488,35
HABER /  GÜNCEL

ISG sınav sonuçları ne zaman ÖSYM güncel açıklaması

Binlerce kişinin merakla beklediği İSG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak, iş sağlığı ve güvenliği sınavı sonuç bilgisi ÖSYM resmi sitesinden adaylara duyurulacak. 20 Nisan pazar günü yapılan İSG sınavı sonuçlarının haziranın ilk haftası açıklanması bekleniyor. ÖSYM ile aynı anda İSG sonuçları haberimizde olacak.

Abone ol

İSG-İş sağlığı ve güvenliği sınavı 20 Nisan pazar günü yapıldı. Binlerce kişi iş yeri hekimliği ve iş yeri güvenliği uzmanlığı alanında profesyonel olmak için İSG sınavına girdi. Sınava katılan vatandaşlar şimdi İSG sınavı soru cevaplarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. 20 Nisan ISG sınav soru cevaplarının 7 iş günü içinde erişime açılması bekleniyor. ISG sonuçlarının ise haziran ayının ilk haftası açıklanması bekleniyor. 

Peki, İSG sınav soruları ve cevapları sonrasında sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte, o tarihler hakkında bazı bilgiler

İSG SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: Geçtiğimiz yıl 29 Nisan tarihinde gerçekleştirilen İSG sınavının ardından sorular ve cevaplar, 5 gün içerisinde adayların erişimine açılmıştı. Buj bilgiler ele alındığında İSG sınav soruları ve cevaplarının 24-25 Mayıs tarihlerinde erişime açılacağı söylenebilir. Bu tarih ÖSYM'nin yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterebilir.

İSG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK: ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan bilgilere göre İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı 

2018-İSG 1. Dönem sınav sonuçları, 12 Haziran Salı günü adaylarla paylaşılacak.

Değerlendirme, her sorunun değeri aynı olmak üzere 100 puan üzerinden yapılacak. Adayların doğru cevap sayısı ham puanı olacak. Aşağıdaki formül kullanılarak adayların 100 üzerinden puanları hesaplanacak;

Testteki Toplam Geçerli Soru Sayısı, iptal edilen soru/sorular çıkarıldıktan sonra kalan soru sayısıdır.

İş Yeri Hekimliği sertifika alanı ile İş Güvenliği Uzmanlığı sertifika alanlarında sınava giren adayların sınavda başarılı sayılabilmeleri için 70 ve üzerinde; Diğer Sağlık Personeli sertifika alanında sınava giren adayların ise sınavda başarılı sayılabilmeleri için 60 ve üzerinde bir puan almaları gerekmektedir.

ÖNCEKİ HABERLER
HDP Elazığ milletvekili adayları 27. dönem listesi
Siyah Beyaz Aşk 32.yeni bölüm fragmanı yayınlandı Jülide Aslı'yı öldürecek mi
HDP Erzincan milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Erzurum milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Malatya milletvekili adayları 27. dönem listesi
Demirtaş'tan açıklama: Herkes 3 maymunu oynuyor
HDP Muş milletvekili adayları 27. dönem listesi
Yasak Elma 11.yeni bölüm fragmanı yayınlandı Ender eve geri döndü
HDP Bitlis milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Hakkari milletvekili adayları 27. dönem listesi
Yorumlar