BIST 1.454
DOLAR 8,31
EURO 10,12
ALTIN 498,88
HABER /  POLİTİKA

Demirtaş'tan açıklama: Herkes 3 maymunu oynuyor

Tutukluluğunun devam edip etmeyeceği bugün belli olacak olan HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş tutukluluyla ilgili yaptığı açıklamada, FETÖ savcılarına dikkat çekerek delillerin sahte olduğunu öne sürdü. 'Herkes halen üç maymunu oynuyor' dedi.

Abone ol

HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Demirtaş, tutukluluğuna gerekçe olan delillerin FETÖ savcıları tarafından uydurulduğunun ortaya çıktığını ancak buna rağmen herkesin üç maymunu oynadığını söyledi.

Demirtaş, avukatları aracılığıyla sosyal medyadan tutukluluğuna ilişkin mesajlar paylaştı:

"DELİLLERİN TAMAMI SAHTE"

Tutukluluğuma gerekçe yapılan sözde delillerin tamamının sahte olduğu, hepsinin FETÖ savcıları tarafından uydurulduğu ortaya çıktı. Ama herkes halen üç maymunu oynuyor.

Örneğin, 2012'de Cemaat savcılarınca uydurulan (ki bunlar şu anda tutuklu) MERCEK adlı sözde gizli tanığın beyanlarını, sırf ben tutuklanayım diye bu dönemin savcıları da dosyama koydular.

Ama yargılandığım mahkeme, MERCEK denen gizli tüm beyanlarını Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan isteyince gerçek ortaya çıktı. Beni tutuklatmak için bu sahte FETÖ delilini dosyama koyan aynı savcılık, bu defa da “böyle bir gizli tanık beyanı yok” diye cevap yazdı.

Hani uydurma FETÖ delilleriyle mağdur olanların davaları düşürülüyordu? Kimse kusura bakmasın ama ben, tutuklu 12 FETÖ savcısının ayrı ayrı hazırladıkları fezleke ve sahte delillerle halen tutukluyum.

6-8 OLAYLARI

Ayrıca, 6-8 Ekim nedeniyle hakkımda şiddeti tahrik veya suç işlemeye azmettirmekten açılmış ne bir soruşturma ne de bir dava vardır. Çünkü yapılan savcılık soruşturmasında 6-8 Ekim'e dair tek bir çağrım veya açıklamam bulunamamıştır. Bulunamamıştır, çünkü yoktur. Bu konuda bana atılan iftiralar siyaseten beni karalama amaçlıdır. Ben 6-8 Ekim nedeniyle yargılanmıyorum, öyle bir suçlamadan tutuklu da değilim.

Dava, Parti MYK'miz hakkında izinsiz gösteriye teşvikten dolayı açılmıştır. Olayları tahrik ettiğimiz iddiası bile yoktur. Bu gerçek de, yargılama sırasında tümüyle ortaya çıkmıştır.

Ancak o kadar fazla “Demirtaş'ın Kobani çağrısı” başlıklı yalan ve iftira atılmıştır ki, kamuoyunda benim gerçekten böyle bir çağrı yaptığım algısı yaratılmıştır. Oysa böyle bir çağrım yoktur.

Benim 7, 8 ve 9 Ekim'de yaptığım üç çağrı vardır, üçü de şiddetin ve provokasyonların durması çağrısıdır. Hakkımda yürütülen kampanya, ne yazık ki siyasi bir rakibi yıpratmak amacıyla yapılmış, tarihimizin en büyük karalama kampanyalarından biridir. Hakikat bundan ibarettir.

ÖNCEKİ HABERLER
HDP Muş milletvekili adayları 27. dönem listesi
Yasak Elma 11.yeni bölüm fragmanı yayınlandı Ender eve geri döndü
HDP Hakkari milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Van milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Ağrı milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Iğdır milletvekili adayları 27. dönem listesi
Kurban bayramı tarihi ne zaman resmi tatil kaç gün
HDP Kars milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Ardahan milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Siirt milletvekili adayları 27. dönem listesi
Yorumlar 5 yorum