BIST 1.391
DOLAR 8,72
EURO 10,37
ALTIN 497,13
HABER /  POLİTİKA  /  HDP

HDP Muş milletvekili adayları 27. dönem listesi

MUŞ HDP milletvekili aday listeleri bugün saat 17.00'de YSK'ya teslim edilecek. HDP Muş milletvekili aday listelerine genel merkez son şeklini verdi. 27. dönem HDP milletvekili listeleri için son sözü Selahattin Demirtaş söyledi.

Abone ol

Halkların Demokratik Partisi (HDP) MYK, Muş milletvekili aday listesine son şeklini vermek için toplandı. Listelerin teslim edileceği saat 17.00'a kadar çalışmaların süreceği öğrenildi. Muş HDP milletvekili listesi için son onayı genel merkez verdi.

Kulislere sızan HDP milletvekili aday listelerine göre genel başkan yardımcılarının aday olacakları yerler belli oldu. HDP Eş Başkanı Pervin Buldan İstanbul'dan, HDP Eş Başkanı Sezai Temelli ise Van'dan milletvekili adayı gösterilecek. Buldan ve Temelli, HDP'nin 3. Olağan Kongresi'nde geçerli 837 oyun 823'ünü alarak HDP'nin yeni eş genel başkanları olmuşlardı.

HDP Muş Milletvekili adayları:

1-HDK Eş Sözcüsü Gülistan Koçyiğit.

HDP 27. DÖNEM MİLLETVEKİLLERİ : Dokunulmazlıkların kaldırılmasından sonra cezası kesinleştiği için siyasi yasaklı hale gelen ya da siyasi yasaklı hale gelme ihtimali olan isimler de tekrar aday gösterilmeyecek. Bu kapsamda mevcut milletvekillerinin neredeyse 20’sinin tekrar aday gösterilmeyeceği ifade ediliyor. HDP’de aday listesiyle ilgili genel çerçeveyi tutuklu durumdaki HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın da onayladığı öğrenildi. HDP’de aday listesi üzerinde çalışmalara Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) sunulacağı saate kadar devam edileceği ifade ediliyor. 

HDP'de mevcut milletvekillerinden en fazla 10 ya da 12’sinin aday gösterilmesi beklenirken, bu isimler arasında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan’ın yanı sıra HDP Sözcüsü Ayhan Bilgen, Örgütlenmeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Alican Önlü, Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Hişyar Özsoy, Ekonomi Komisyonu Sözcüsü Garo Paylan’ın adaylığının kesin olduğu dillendiriliyor. Partinin 27. dönem milletvekilliği listesinde Ahmet Şık, Barış Atay, Erkan Baş, Veli Saçılık gibi isimlerin olması bekleniyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Yasak Elma 11.yeni bölüm fragmanı yayınlandı Ender eve geri döndü
Babalar Günü için süper fırsatlar!
HDP Bitlis milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Van milletvekili adayları 27. dönem listesi
Çukur 31.yeni bölüm fragmanı yayınlandı İdris ve Vartolu ölecek mi
HDP Iğdır milletvekili adayları 27. dönem listesi
Kurban bayramı tarihi ne zaman resmi tatil kaç gün
HDP Kars milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Ardahan milletvekili adayları 27. dönem listesi
HDP Siirt milletvekili adayları 27. dönem listesi
Yorumlar