BIST 4.505
DOLAR 18,83
EURO 20,21
ALTIN 1.135,00
HABER /  DÜNYA

İran'dan ATV'ye kınama mektubu

Gerilen Türk-İran ilişkileri dizilere de yansıdı. Kurtlar Vadisi'nde İranla ilgili aleyhte sahneler, İran yönetimini kızdırdı.

Abone ol

İran'ın resmi haber ajansı İRNA ve Press TV, İran'ın Ankara Büyükelçiliği'nin özel bir Türk televizyonu kanalında yayınlanan programdan dolayı kanal yönetimine bir kınama mektubu gönderdiğini yazdı.

ATV'YE KINAMA MEKTUBU

Kurtlar Vadisi dizisinde İran karşıtı propaganda yapıldığı gerekçesiyle RTÜK'e şikâyette bulunan İran, bu kez Kanal B'de yayınlanan Güncel adlı programdan dolayı kanal yönetimine itiraz mektubu gönderdi.

İran'ın resmi haber ajansı İRNA ve Press TV'de yer alan habere göre, kınama mektubunda programda İran'daki iç gelişmeler ve İranlı yetkililer hakkında doğru olmayan ifadelerin kullanıldığı ileri sürüldü.

Mektupta, bu tip programların İran'la ilgili Türk kamuoyunu nezdinde kötü izlenim bıraktığı ileri sürülerek olayın esefle karşılandığı belirtildi.

RTÜK'E DE GÖNDERMİŞLERDİ

İran geçen hafta da Kurtlar Vadisi dizisinde anti-İran propagandası yapıldığını öne sürerek Türkiye Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, RTÜK'e resmi şikâyet dilekçesi göndermişti.