BIST 1.213
DOLAR 7,79
EURO 9,23
ALTIN 480,81
HABER /  SPOR

İran'da şampiyon güreşçi Navid Afkari idam edildi

Son dakika gelişmesine göre; İran'da şampiyon güreşçi Navid Afkari bu sabah saatlerinde idam edildi.

Abone ol

İran, milli güreşçi 27 yaşındaki Navid Afkari'yi 2018 yılında rejim karşıtı gösterilere karıştığı ve burada bir kişiyi öldürdüğü gerekçesiyle iki kez idam cezasına mahkum etmişti. İdam kararının açıklanmasından sonra İran liderlerine idam cezasını iptal edilmesi dünyadan çağrılar yapılmıştı.

İran medyasında yer alan habere göre; 27 yaşındaki milli güreşçi Navid Afkari bu sabah idam edildi.

Trump 'durdurun' çağrısı yapmıştı
Bu çağrılara 3 Eylül Perşembe günü ABD Başkanı Donald Trump da Twitter'dan katılıp İranlı liderlere idam cezasını iptal etme mesajını vermişti: "İran'ın muhteşem ve ünlü güreş starı 27 yaşındaki Navid Afkari'yi idam edeceğini duyuyoruz. Afkari'nin tek eylemi sokaklardaki hükümet karşıtı protestolara katılmak. İran liderlerine sesleniyorum, bu genç adamın hayatını bağışlar ve onu idam etmezseniz çok mutlu olurum."

Bıçaklayıp öldürdüğünü anlatmıştı
Devlet televizyonunda gösterilen 11 dakikalık videoda Afkari, 2018'deki protestolar sırasında bir su şirketi çalışanı Hassan Torkaman'ı nasıl bıçaklayıp öldürdüğünü anlatıyor. Videoda ayrıca Torkaman'ın geride kalan ailesinin gözyaşı dökerken çekilmiş sahneler ve Afkari'nin Torkaman'ı arkasından bıçakladığını söylediği bir bölüm bulunuyor. Devlet televizyonu polis belgelerini de gösterdiği videoda cinayetin "kişisel bir anlaşmazlıktan" dolayı işlendiğini aktardı.

ÖNCEKİ HABERLER
Mustafa Şentop'tan Macron tepkisi: Türkiye, pabuç bırakmaz
Bahçeli evlere rağbet arttı, konutta yeni talep ‘sağlıklı evler’ oldu
Alexander Sörloth, Eddie Newton'u yıktı
Kayseri'de patlattığı dinamit sonu oldu
KKTC Başbakanı Ersin Tatar: Türkiye burada olmasa başımıza gelecekler belli
Eda Özülkü kaç yaşında aslen nereli Eda Özülkü şarkıları
Yorumlar 23 yorum