BIST 1.123
DOLAR 7,80
EURO 9,16
ALTIN 476,22
HABER /  GÜNCEL

İngilizlerin yayınladığı haritaya bakın! Türkiye'yi karıştıracaklarmış

İNGİLTERE merkezli Maplecroft danışmanlık şirketi dünyayı tedirgin edecek bir harita paylaştı. Şirket 2020'de ayaklanma yaşanacak 47 ülkeyi açıkladı ve Türkiye'yi de o ülkeler arasında gösterdi.

Abone ol

İNGİLTERE merkezli danışmanlık şirketi Maplecroft, bu yıl ayaklanmaların yaşanabileceği ülkeleri gösteren "Siyasi Risk Haritası 2020" başlıklı veriler paylaştı. Şirketin yaptığı araştırmada; 2020 yılında siyasi karışıklık yaşanacak ve ayaklanma olacak 47 ülke yer aldı. Ayaklanma yaşanacak 47 ülke arasında Türkiye'nin yer alması da dikkat çekti.

2020'de geniş çaplı halk ayaklanmalar olabilir

Miha Hribernik ve Sam Haynes imzalı çalışmada, 2019 yılında Lübnan, Şili, Haiti gibi ülkelerde başlayan geniş çaplı halk ayaklanmalarının 2020'de artarak devam edeceği belirtiliyor. Yılın ilk 6 ayında, 125 ülkenin 75'inde "halk ayaklanmaları riskinin artacağı" öngörülürken, kitlesel ayaklanmalara ilişkin "aşırı risk"in bulunduğu ülke sayısının geçen yıldan bu yana 12'den 20'ye çıktığı kaydedildi.

Türkiye'de ayaklanmalar olacak

Araştırmaya göre; Irak, Şili, Hong Kong gibi ülkelerde yaşanan eylemler devam edecek. Türkiye'yle birlikte yeni ayaklanmaların olacağı ülkeler arasında; Sırbistan, Karadağ, Hindistan, Cibuti, Kazakistan ve Benin de yer aldı.

Ayaklanmalar şiddetlenebilir

Geçen yılın sonunda ayaklanmaların başlandığı Lübnan, Bolivya ve Şili'de ayaklanmaların şiddetlenebileceği belirtiliyor.

BU FOTO GALERİYE BAKIN
Foto Galeri Bugün gelen kar yolları kapattı! Meteoroloji 15 gün sürecek diyor Galeriye Gözat
ÖNCEKİ HABERLER
Bekçi alımı 2020 başvuru formu doldurma ekranı açılıyor
Milyonlarca emekliyi promosyon heyecanı sardı! Ödemeler önümüzdeki ay
Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri sorgulama MEB açılıyor
İçişleri Bakanlığı 81 ile genelge gönderdi izin alınmadan kullanılamayacak
AÖL kayıt yenileme işlemi son gün ne zaman AÖL ilk kayıt ekranı
Masumlar Apartmanı Han hastalığı nedir neden çöp topluyor?
Yorumlar 7 yorum