BIST 9.645
DOLAR 32,56
EURO 34,87
ALTIN 2.431,17
HABER /  POLİTİKA

İmamoğlu: Kimsenin sinirini bozmayız

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın kendisine yönelik eleştirilerine cevap verdi. İmamoğlu, kimseden tebrik telefonu almadığını söylerken "oylar çalındı" iddiasına da "Bu kentte yaşayan herkesin gönlünü çalmaya geliyorum" sözleriyle cevap verdi.

Abone ol

Ekrem İmamoğlu, çok tartışmalı Ankara ziyaretinin ardından bir kez daha kameraların karşısına geçti. "Kimin oy verdiğine bakmatksızın" hizmet edeceğini söyleyen İmamoğlu, Binali Yıldırım'ın kendisine yönelik eleştirilerine de cevap verdi. 

İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şu şekilde: 

''Size oy vermeyen insanlarla diyalog kurmanız, sürece katmak, şeffaf olmak, bir kentin bir çok sorununu çözüyor. Rakibime oy vermiş, AK Partili veya diğer partilerden, her seçmenin benim başımın üstünde yeri var. Kimin oy verdiğine bakmaksızın hizmet edeceğim.'

"Oy hırsızı diye bir şey yazılıyor"

Oy hırsızı diye bir şey yazılıyor. Bu kentte yaşayan herkesin gönlünü çalmaya geliyorum. İBB çalışanlanlarına birkaç şey söylemek istiyorum. Alınteri akıtan herkesin yeri başımın üstüdür, ben onlara hükmetmeye gelmiyorum, ortak çalışmaya geliyorum. Yüreğimin sıcaklığını hissettikçe benimle çalışmaktan keyif alacaklar. Görecekler ki adamcılıktan partizanlıktan çok yorulmuşlar. Bizim dönemimizde haklarına kavuşacaklar. En düşük ücret 2 bin 200 lira olacak. Bu bizim seçim sahası tahhüdümüzdü. 

"Biz kimsenin sinirini bozmayız"

Kimseyi zoraki mitinge yollamayacağım. Kadın çalışanlarına 8 Mart Dünya Kadınlar gününde izin vereceğim. Rakibimin konuşmasında bir şey dikkatimi çekti, 'Bu milletin sinirini bozmaya hakkınız yoktur' dedi. Ben gelince Türk halkının yüzü güldü. Biz kimsenin sinirini bozmayız, sinirini bozan unsurlarla mücadele ederiz. Keşke gece boyunca halkın sinirini bozan Anadolu Ajansına tek bir cümle söyleseydin. 

"3 bin oyla kazandığınızı ilk açıklayan sizdiniz"

Takmışlar 'kendini belediye başkanı olarak tanımladı'. O gün 3 bin oyla kazandığınızı ilk açıklayan sizdiniz. Somut itirazlar, maddi hatalar düzeltinsin ama biz bu şehrin 16 milyon insanın iradesine saygı duyuyoruz. 'Dünya bizi izliyor, demokrasi adına hızlı hareket edelim' derken yanlış anlaşılmışız. Bana gelen bir tebrik yok. Ama dünyanın her kentinden tebrik alacağımı duyuyor gibiyim. O konudaki eleştiriyi kabul etmiyorum.

"Erdoğan bu sürece katkı sunmalıdır"

Tekrarlıyorum, sayın Recep Tayyip Erdoğan bu sürece katkı sunmalıdır. Bu katkı Türkiye'nin ekonomisinden huzuruna birçok şeyi etkileyecek önemli bir katkıdır. "