BIST 1.565
DOLAR 7,46
EURO 9,05
ALTIN 439,80
HABER /  EĞİTİM

İmam Hatipler isyan etti, üniversiteyi giriş sınavı yine değişiyor!

Yeni açıklanan üniversiteye giriş sınavı "YKS', İmam Hatip liselilerden yükselen itirazlar üzerine bir kez daha değiştiriliyor. Sınavda sosyal bilimler ve din kültürü derslerinden de soru sorulacak...

Abone ol

12 Ekim 2017 günü kamuoyuna açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) özellikle üzerinden bir ay geçmeden özellikle İmam Hatip Lisesilerden gelen itirazlar üzerine yeniden değişiyor. Sınav iki güne bölünecek. Soru sayısı artırılacak. Türkçe ve matematik sorularının yanı sıra sosyal bilimler, fen bilimleri ile din kültürü ve ahlak bilgisi soruları da sorulacak

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ayrıntılarının kamuoyuna açıklanmasının ardından öğrencilerden gelen tepkiler ve sivil toplum kuruluşlarının itirazları üzerine Cumhurbaşkanı TayyipErdoğan'ın talimatıyla YÖK yönetimi geçtiğimiz hafta STK temsilcileriyle bir araya gelerek itirazları ve önerileri değerlendirdi.

YÖK 5 DEĞİŞİKLİK TALEBİNİ MASAYA YATIRDI

Yükseköğretim Kurumu (YÖK) üniversiteye girişte bu sene ilk kez uygulanacak, milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda beş değişiklik talebini masaya yatırdı.

SOSYAL, FEN VE DİN KÜLTÜRÜ SORULARI EKLENECEK

Yeni üniversite sınav sistemi imam hatiplileri ayağa kaldırdı!

 Sivil toplum kuruluşlarından gelen tepkiler üzerine YÖK yönetimi, ilk oturumda, Türkçe ve matematik sorularının yanı sıra sosyal bilimler, fen bilimleri ve din kültürü ve ahlak bilgisi sorularının eklenmesi, soru sayısının artırılması ve sınavın iki güne uzatılması üzerinde çalışıyor.

İÇ İÇE DEĞİL AYRI KONU BAŞLIKLARI OLSUN!

STK'lar, YKS'nin sabah gerçekleştirilecek birinci oturumunda Türkçe ve matematik sorularının yanı sıra sosyal bilimler, fen bilimler ile okullarda zorunlu ders olarak okutulan ve değerler eğitiminin de verildiği Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi'nin ayrı soru başlıkları altında verilmesini talep ettiler. STK'lar soruların Türkçe ya da matematiğin içine katılması yerine ayrı konu başlıklarında yer almasını da istedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bizim Hikaye Barış'ın adına bakın herkese yalan söylemiş
Meral Akşener: Kim bana hakaret ediyorsa o FETÖ'cüdür
Erdoğan'dan müftülüklere nikah yetkisine onay!
Yüz Yüze final mi yapıyor neden yayınlanmadı reyting şoku
Cuma günü mesajları whatsapp sms resimli mesaj gönderme
AK Parti yüzde 32 için düğmeye bastı
Ahmet Edip Uğur Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı
Meral Akşener'den ittifak sorusuna yanıt
Cem Korkmaz neden intihar etti! Rastlantının bu kadarı
Trump'ın twitter hesabını 11 dakikalığına kapattılar
Yorumlar 26 yorum