BIST 1.331
DOLAR 7,81
EURO 9,48
ALTIN 461,39
HABER /  GÜNCEL

İkinci Derik suikastı son anda önlendi

ŞIRNAK Belediyesi'ne atanan kayyum Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu'na gerçekleştirmek istenen hain saldırı son anda önlendi

Abone ol

DERİK Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk'ün terör örgütü PKK tarafından silahlı saldırı sonucu şehit edilmesinden sonra bir suikast girişimi de Şırnak Belediyesi'ne atanan kayyum Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu'na gerçekleştirilmek istendi. Hain saldırı alınan istihbaratla önlendi.

Terör örgütü PKK’nın iki kişilik suikast timi, Şırnak Belediye Başkanı Serhat Kadırhan'ın yerine kayyum olarak atanan Vali Yardımcısı Turan Bedirhanoğlu’na 17 Aralık’ta suikast girişiminde bulunmak üzere bölgeye geldi. Bostan Besta kod adlı terörist Şehmus Uğur ile beraberindeki bir başka teröristin hedefi aynı zamanda Şırnak Terörle Mücadele Şube Müdürü Hacı Murat Dinçer idi. Dinçer ile beraberindeki özel harekât ekibi, gelen istihbarat üzerine suikastın gerçekleştirileceği Şırnak Valiliği’nde teröristlerden önce önlem aldı. Teröristler fark edildiklerini anlayınca ateş açtı. Polis memuru M.Y., Dinçer'e siper oldu. Hainlerin silahından çıkan kurşun M.Y.’yi hafif yaraladı.

BOMBA DÜZENEĞİNİ ATIP KAÇTI

Saldırıyı gerçekleştiren diğer terörist ise yaralı olarak olay yerinden kaçtı. Kaçarken de saldırıda kullanacağı değerlendirilen bomba düzeneği düştü. O teröristi yakalama çalışmaları devam ediyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Gözyaşları içinde anlattı! Erdoğan'a suikast için...
Gülen talimatı böyle vermiş! Büyükelçi öldürülmeden 1 gün önce...
Erdoğan ve Putin Batı'nın kaçışını izleyecek 2024'e kadar...
Cildi güzelleştiren kahvaltı nedir?
Suikast girişimi son anda önlendi! Hedefte bakın kim vardı!
Bir Zamanlar Çukurova 76. bölüm fragmanı
Yorumlar