HABER /  EKONOMİ

İki dünya devi Castrol ve Renault Grubu iş birliklerini üst seviyeye taşıdı

Castrol ve Renault Grubu mevcut iş birliklerini geliştirme kararı aldı. Anlaşma kapsamında 1 Ocak 2020 itibariyle Renault Grubu’nun tüm servislerine önereceği yağ Castrol olacak.

Yapılan stratejik ortaklık anlaşması kapsamında Renault Grubu’nun 1 Ocak 2020 itibari ile yarış pistlerinde kullanımın yanı sıra global çapta tüm servislerine önereceği yağ da Castrol olacak. 

Müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için uzmanlıklarını birleştiren bu iki dünya devi, ortak markalı ürünlerini tüm Renault grubu servis ve bayilerinde satışa sunulacak. 

BP - Castrol 2024 yılına kadar Formula 1’de 

2017 yılından bu yana Renault Sport Formula One Takımının resmi partneri olan BP-Castrol, 5 yıl daha pistlerde teknik iş ortağı olmaya devam edecek. Takımın Enstone’daki motor teknik merkezlerinde; BP-Castrol’ün ileri teknolojiye sahip yakıtları, motor yağları, dişli ve hidrolik yağları, gresler ve fren sıvısı gibi üstün ürünlerin yanı sıra, yüksek performanslı endüstriyel yağları da kullanılacak. Bununla birlikte 2021 yılında yürürlüğe girecek yeni Formula 1 yönetmelikleri sonrası, Renault F1 takımını desteklemekte BP- Castrol’ün ileri teknolojili ürünleri ve Ar-Ge çalışmaları önemli bir rol oynayacak. 

Güçlü Formula 1 ortaklığı ve servis yağı anlaşması ile Renault müşterileri Castrol’ün üstün performansını yarış pistlerinden sonra, şimdi de günlük araç kullanımlarında deneyimleyerek sınırlarını zorlayacak. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Açık lise kayıt tarihleri 2019 ne zaman AÖL kayıt takvimi
Süper Lig'de 2. Hafta! Sakat ve cezalı oyuncular listesi
Erdem Gül buna niye ses etmiyor? Adalarda fayton atına eziyetin görüntüsü
Baş ağrısı nasıl geçer? İşte migrenle ilaçsız baş etmenin etkili yolu
Büyükada'da bir at daha baygınlık geçirdi
Yüksel Ünal eşi kimdir Muhteşem Yüzyıl'ın Şeker Ağası eski hali
Yorumlar