HABER /  GÜNCEL

İçişleri Bakanlığı'ndan bir ilk! Bu mesaj geldi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun bayram için başlattığı kampanya sonrası İçişleri Bakanlığı, bayram tatili için trafiğe çıkan vatandaşları SMS'le uyardı.

İçişleri Bakanlığı, bayram tatili için trafiğe çıkanları SMS'le uyardı. Trafik kazalarının yoğunlaştığı bölgelerdeki mola noktalarında, bölgede bulunanların telefonlarına, 'Bayramlarda en fazla ölümlü kazaların yaşandığı yol üzerindesiniz' mesajı geldi.

Kurban Bayramı tatilinde trafik denetimlerini sıkılaştıran bakanlık, bayramlarda ölümlü kazaların en fazla yaşandığı 5 nokta üzerindeki mola noktalarında, vatandaşların cep telefonlarına lokasyon bazlı otomatik SMS gönderdi.

FRENE DEĞİL KURALA GÜVEN

Mesajda, "Bayramlarda en fazla ölümlü kazaların yaşandığı yol üzerindesiniz. Lütfen kurallara uyun. Hız yapmayın. Arka koltukta da kemerinizi takın. #FreneDeğilKuralaGüven Hayırlı bayramlar" denildi.

TÜRKİYE'DE BİR İLK

İçişleri, SMS'lerle sürücülerin ölümlü kazaların en çok yaşandığı noktaya birkaç yüz kilometre kala daha dikkatli olmasını sağlamayı hedeflerken, bakanlığın trafiğin yoğun olduğu bölgelerdeki mola noktalarında SMS'le uyarı yapmasının Türkiye'de bir ilk olduğu belirtildi.

BAKAN SOYLU'DAN KAMPANYA

Bununla ilgili bir kampanya başlatan İçişleri Bakanı Soylu, "Bu bayrama bir mottoyla çıkıyoruz. O da 'Frene değil kurala güven.' Bu sözle hem farkındalık oluşturacak hem de bu konuda ciddi bir adımı ortaya koyacağız." dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Muş Kurban bayramı namazı saati - 2017
Ağabeyinin düğününde ters takla atınca...
Eski MİT'çi FETÖ'den tutuklandı Hakan Fidan'a giden mektup
Festival dönüşü korkunç kaza: 1 ölü 4 yaralı
Muğla Kurban bayramı namazı saati - 2017
Askerlik yerleri sorgulama 2020 ekranı açıldı TC ile giriş
Yorumlar 2 yorum