BIST 1.464
DOLAR 8,34
EURO 10,18
ALTIN 500,87
HABER /  GÜNCEL

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan kayyum mesajı! Bunu yapmak zorundaydık çünkü...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kayyum atamalarıyla ilgili son dakika açıklamalar yaptı. Soylu neden kayyum atandığına dair sorulara ''bunu yapmak zorundaydık. Çünkü o teröriste moral de mama da o belediyelerden gidiyordu'' yanıtını verdi.

Abone ol

Soylu, Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu toplantısında konuştu. Soylu'nun konuşmasının ilk gündem maddesi Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine yapılan operasyondu. Konuşmasında terörle mücadele noktasında kararlılık mesajı veren Soylu ''ne için mücadele verdiğimizi biliyoruz yolumuzdan dönmeyeceğiz'' dedi. 

Soylu, "40 yıldır PKK terörüyle mücadele ediyoruz. Sadece yılbaşından beri 80 bin 570 operasyon yapmışız, 635 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirmişiz" dedi. Soylu, görevden alınan üç belediye eş başkanını kastederek, "Üç gün oldu biri çıkıp, 'Bana iftira atılmıştı' demedi" ifadesini kullandı.

Soylu'nun konuşmasından satırbaşları: 

Seçilmişlikten başka bir şey söylemiyorlar. Seçilmişlik elbette ki değerlidir ancak demokrasi bir truva atı değildir. Seçimler de hukuk mahkemesi değildir. Suçu işleyip seçime girerek yasalar karşısında aklanamazsınız. Sandık ayrıdır, mahkeme ayrıdır.

Yanlış hiçbir şey yapmadık

3 Belediye başkanını görevden aldık. Kanunların verdiği yetkiyi, yine kanunların verdiği sorumluluğu yerine getirmek için kullandık. Yanlış hiçbir şey yapmadık.

Çünkü o teröriste moral de mama da o belediyelerden gidiyor

Eğer dağda silahlı mücadeleyi evlatlarımız veriyorsa, sınır ötesinde bu ülkeye saldıranlara karşı can pahasına büyük bir mücadele veriyorsak bunu yapmak zorundaydık. Çünkü o teröriste moral de mama da o belediyelerden gidiyor.

Bir tanesi çıkıp bana iftira atılmıştır demedi

Kimse kusura bakmasın biz haklıyız. Üç gündür her türlü itirazları ortaya koydular. Daha üç gündür bir tanesi çıkıp 'benim PKK ile ilişkim yok, bana iftira atılmıştır' demedi. Biz yüzüme kara çalınmasın diyoruz. Üç gündür bizim böyle bir şey söz konusu değildir diyemedi. PKK ile iltisaklı kişilere müdahale ettiğimiz için biz kabahatli oluyoruz. 

Yolumuzdan dönmeyeceğiz

Ne için mücadele verdiğimizi biliyoruz yolumuzdan dönmeyeceğiz. Biz aklımızı kiraya vermedik. PKK'yı yeni tanımış değiliz. Algıyı nasıl yönettiklerini ezbere biliyoruz.

635 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirdik

Yılbaşından beri 80 bin 570 operasyonda 
635 PKK'lı teröristi etkisiz hale getirdik. 

ÖNCEKİ HABERLER
DGS tercihleri ÖSYM üniversite taban puanları 2019
İdlib'teki saldırılarda 6 sivil öldü
Trump Çin'i aldım kazanıyoruz dedi kendisini 'seçilmiş kişi' ilan etti!
Çanakkale'de jandarma drone ile uyuşturucu operasyonu düzenledi
Seçim dönemi sıkı savunucusuydu Ömer Turan'dan Ekrem İmamoğlu'na HDP tepkisi
Memur zam teklifi son durum hükümet ne teklif etti?
Erdoğan AK Parti'de revizyonu nasıl yapacak? Selvi'den çok konuşulacak kulis
Adana'da tedaviye gittiği sağlık ocağında hırsızlık yaptı!
THK uçaklar bozuk değil demişti! Bakan Bekir Pakdemirli'den bomba açıklama
Sabah yazarı Okan Müderrisoğlu'ndan bomba iddia! HDP kapatılıyor mu?
Yorumlar 32 yorum