BIST 1.084
DOLAR 7,36
EURO 8,71
ALTIN 460,11
HABER /  YEREL

İBB'den üniversiteyi kazanamayanlara indirim! İETT'ye de müdür atandı

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, Yükseköğretin Kurumları Sınavı’nı (YKS) kazanamamış öğrencilerin, bir yıl daha indirimli ulaşım kartı kullanmasına karar verdi.  Bu arada İETT Genel Müdürlüğü’ne Hamdi Alper Kolukısa atandı.

Abone ol

İBB' Meclisi,  Eylül ayı toplantılarının ikinci oturumunu yaptı. İBB Meclis oturumuna, AK Partili Meclis 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ başkanlık etti.  

İBB Meclisi, AK Parti grubu tarafından teklif edilen,  liseden mezun olup da YKS sonucuna göre bir bölüme yerleşememiş öğrencilerin kartlarının süresinin 1 yıl daha uzatılmasını görüştü. Teklif oybirliğiyle kabul edildi. Buna göre söz konusu öğrenciler ulaşım kartlarını 40 lira karşılığında 200 geçiş olarak uzatabilecek. Ayrıca toplu ulaşımda öğretmenlere uygulanan indirimden, ücretli öğretmenlik yapanların da yararlanmasına karar verildi.

İBB Meclis toplantısında alınan bir diğer karara göre, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı'nın adı, Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Daire Başkanlığı olarak değiştirildi. Teklif oy birliğiyle kabul edildi. Ayrıca başkanlığa bağlı Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabilitasyon Müdürlüğü kurulması da kararlaştırıldı.

İETT'nin yeni müdürü Hamdi Alper Kolukısa oldu

İBB Meclisi’ne yapılan bilgilendirmeye göre, görevinden istifa eden Ahmet Bağış’ın yerine İETT Genel Müdürlüğü’ne Hamdi Alper Kolukısa atandı.

KOLUKISA KİMDİR?

Hamdi Alper Kolukısa 1979 yılında Tokat’ta doğdu. Atatürk Üniversitesi İktisat Bölümünden 2002 yılında mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetlerinin açtığı sınavı kazarak 2004 yılında Kara Harp Okulu’ndan Teğmen rütbesi ile mezun oldu. Jandarma Genel Komutanlığı’nda teğmen, üsteğmen ve yüzbaşı rütbeleri ile görev yaptı. 2014 – 2019 yılları arasında Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı yaptı. Türkiye Belediyeler Birliği UKOME ve Mevzuat Komisyonu Başkanlığı yapan Kolukısa, evli ve iki çocuk babası.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Osman Öcalan'ın TRT'ye çıkarılması hakkında karar: İfade özgürlüğü
İzmir'de parkta kalan ailenin bebeklerinin medikal ayakkabısı çalındı
194 ülkede kırmızı bültenle aranan şüpheli Türkiye'de
6 kez gol kralı oldu trafik kazasında yaşamını yitirdi
Magnum çekiliş sonucu kazananların isimleri belli oldu mu?
Cuma namazı kılınışı kaç rekat cuma namazı nasıl kılınır?
Yorumlar