BIST 2.471
DOLAR 16,71
EURO 17,56
ALTIN 974,70
HABER /  POLİTİKA  /  AK PARTİ

Hüseyin Çelik AK Parti'ye küstü mü?

AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, 24 TV'de gündeme ilişkin Melik Yiğitel'in sorularını cevapladı.

Abone ol
AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik, uzun bir aradan sonra ilk kez konuştu. Kobani'deki IŞİD kuşatması bahanesiyle 6-7 Eylül'de yaşananlardan bir Kürt olarak utandığını söyleyen Çelik, AK Parti'ye küstüğü iddialarına ise cevap verdi.

AK Parti Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik'in 24 TV Ankara Müdürü Melik Yiğitel'in moderatörlüğünde yayınlanan Son Baskı programına konuk oldu. Hüseyin Çelik Kobani olayları bahane edilerek çıkartılan 6-7 ekim olaylarını değerlendirdi. İşte Hüseyin Çelik'in açıklamalarından satırbaşları;
 
AK PARTİ BENİM EVİM
 
"Ben böyle bir şey söylemediğime göre başkası nasıl böyle bir şey söyler ben anlamıyorum. Bazı gazetelerde bu tür haberler çıktı. Bunlar temennilerini yazdılar. AK Parti içinde bir çatlak fitne oluşturur muyuz amacındalar, bu tür söylentiler tamamen asılsız. Burası benim evim. Partinin iskelesini kuran isimlerden biriyim. Bir insan bir partide kıyamete kadar aynı görevi yapacak diye bir kural yoktur. Neresi icap ederse orada olacağız. Böyle bir dedikodu için savunma yapmayı da abes buluyorum."
 
AK PARTİ İÇİNDE ÇÖZÜM SÜRECİNE İTİRAZ EDENLER VAR MI?
 
"Ben de dahil olmak üzere bazı arkadaşların çözüm sürecinin uygulanması esnasındaki bazı hassasiyetlerle ilgili bazı kaygıları olabilir. Bunlar Afyon'da dile getirdi. Eğer PKK yol kesip kimlik araması yapıyorsa, şantiye basıyorsa, küçük çocukları dağa götürüyorsa, kendi çapında mahkeme kuruyorsa seçimler yönlendirecek tehditler varsa bunu AK Partili vekilin de sorgulama hakkı var benimde var sizin de var. Madem ki çözüm süreci var bu süreç PKK'nın güçleneceği bir enstürman haline getirilemez. Çözüm süreci hakkındaki Demokratik Açılım kitabını ben yazdım. Bu sürece ben yada başka bir arkadaşım buna karşı olabilir mi? Çözüm süreci bu memleketin olmazsa olmaz bir şeyidir. Kan akmaması lazım, çocuklarımızın ölmemesi lazım, analarının gözyaşlarının dinmesi lazım. Doksanlı yıllarda derin devletin yaptığını şimdi PKK yapıyor. Çözüm sürecinde birinci madde parmaklar tetikten çekilecekti. İkincisi silahlı militanların ülkeyi terk etmesi gerekiyordu. Ama terk etmediler. Etmedilerse burada bir yanlış var. Bunu sorgulamak herkesin hakkıdır.
 
BİR KÜRT OLARAK BU GÖRÜNTÜLERDEN UTANDIM
 
Çözüm süreci var Bingöl'de emniyet müdürüne suikast düzenlendi, Yüksekova'da üç asker sokak ortasında  şehit edildi, Diyarbakır'da asker bir astsubay şehit edildi. Eğer siz bu konuda samimiyseniz bunlar olmaz. Yapılanlar kabul edilemez.  6-7 Ekim tarihlerinde 13 -14 ilde HDP halkı sokağa döktü.  Baraj kapaklarını kontrolsüz şekilde açarsanız bu su niye tahribat yapıyor deme hakkına sahip değilsiniz. Bunu derseniz size gülerler, samimi olmadığınız ortaya çıkar. Kobani söylemleriyle insanlara gaz verip sokağa çekiyorsunuz. Hükümet Kobani'de Kürtlerin ölmesini istiyor diye bir izlenim vereceksiniz ondan sonra da diyeceksiniz ki  bunlar şiddete yöneldi bankları yağmalayacaklar, bankaları yağmalayacak diyeceksiniz. Şimdi şunu söyleyeyim bir Kürt olarak bu görüntülerden utandım. Bütün dünyaya Kürtleri yakan, yıkan tahrip eden, öldüren  bir kitle olarak göstermeye kimin ne hakkı var? HDP'nin böyle bir hakkı var mı? Böyle bir hakkı yok. İnsanları öldüreceksiniz üstünden araba ile geçeceksiniz bu vahşeti yeryüzünde kime izah edeceksiniz."
ÖNCEKİ HABERLER
Geziciler camide içki içti mi?
Geziciler camide içki içti mi?
15 Kasım Cumartesi Gazete Manşetleri
15 Kasım Cumartesi Gazete Manşetleri
Sigarayı bırakmak isteyenler Omega 3 içsin
Sigarayı bırakmak isteyenler Omega 3 içsin
Kabızlıktan kurtulmanın en kolay yolları
Kabızlıktan kurtulmanın en kolay yolları
Okul servisleri kaldırılacak mı? Canikli açıkladı
Okul servisleri kaldırılacak mı? Canikli açıkladı
Varis olduğunuzu nasıl anlarsınız? Varis nedir?
Varis olduğunuzu nasıl anlarsınız? Varis nedir?
Perinçek TSK paralel yapı yorumuyla ezber bozdu
Perinçek TSK paralel yapı yorumuyla ezber bozdu
Eksik dişiniz varsa mutlaka okuyun!
Eksik dişiniz varsa mutlaka okuyun!
Diyarbakır’da bombalı saldırı
Diyarbakır’da bombalı saldırı
Medcezir son bölüm Mira ve Yaman saatin peşinde
Medcezir son bölüm Mira ve Yaman saatin peşinde